Παρασκευή, 19/04/2024

Κύπελλο Αρκαδίας: Ολα τα αποτελέσματα

Δείτε τα αποτελέσματα της 2ης φάσης του Κυπέλλου Αρκαδίας που διεξήχθη το σαββατοκύριακο (27-28/9).
Η ΑΕΚ Τρίπολης πήρε την πρόκριση καθώς επιβλήθηκε του Μαντινειακού με 2-0 με τέρματα των Αναστασόπουλο στο 45' και Μπέλτσο στο 75'.
Στην Μεγαλόπολη ένα γκολ ήταν αρκετό για την Δόξα αφού με γκολ του Μήτση κέρδισε την σκληροτράχηλη Τεγέα.
Με 2-0 πήρε την πρόκριση και ο Ορχομενός κόντρα στην Κανδήλα σε ένα ματς που είχε αναβληθεί.
Εύκολο απόγευμα για τον Τυρό που φιλοδώρησε με 4 τέρματα τον Αχιλλέα.
Οι Βρασιές συνέχισαν τις καλές εμφανίσεις και έκαναν το διπλό κόντρα στον Ερμή Μελιγούς με σκορ 1-0.
Στα ματς του Σαββάτου η Φαλαισία δεν έκανε καλό παιχνίδι, ίσως υποτιμώντας και τον αντίπαλο. Χρειάστηκε να επιστρατευτεί ο Αποστολόπουλος από τον πάγκο, για να ανοίξει το σκορ στο 55', ωστόσο ο Πανιώνιος ήταν αποφασισμένος να μην παραδοθεί εύκολα.
Ο Παναγιωτίδης με φάουλ στις καθυστερήσεις έστειλε την μπάλα συστημένη στο κεφάλι του Δημητρόπουλου, ο οποίος έστειλε το παιχνίδι στην παράταση και έδωσε μεγάλη ανάσα αλλά και ελπίδα στην ομάδα του, για αν έρθει στο 105΄ από το σημείο του πέναλτι να κάνει το 2-1 και να χαρίσει μια σπουδαία πρόκριση στην ομάδα του.
Στο Λεωνίδιο, ο Πανθυρεατικός με άκρως επαγγελματική εμφάνιση, ειδικά για τα δεδομένα της εποχής, επικράτησε εύκολα 3-0 του Ολυμπιακού. Ο Μπαρλάς έκανε το 1-0 στο 22', για να έρθει ο Αγγελόπουλος στο 45' να κάνει το 2-0 για τους Αστρινούς.
Το τελικό 3-0, διαμόρφωσε ο Λιτρίβης, μετά από κόρνερ του Χαρμπαλή.