Σάββατο, 20/04/2024

Νέα νίκη για την ομάδα Κορασίδων - Παγκορασίδων του Αρκαδικού

Και δεύτερη νίκη για την ομάδα των Κορασίδων/Παγκορασίδων του ΣΕΦΑ Αρκαδικού, σημειώθηκε το Σάββατο 10.1.2015, στο κλειστό γυμναστήριο του Άργους, με αντίπαλο την ομάδα Α.Ο. Άρτεμις με σκορ 0-3 σετ.
Και οι 2 νίκες έχουν πραγματοποιηθεί εκτός έδρας, γεγονός που δικαιολογείται από την απειρία των κοριτσιών σε επίσημους αγώνες, καθώς επίσης και με σκορ 0-3 σετ, κάτι που χαροποιεί ιδιαίτερα τον προπονητή τους, κ. Κοντόπουλο Νώντα, γιατί έχουν κρατήσει την ψυχραιμία τους και το προβάδισμα σε όλες τις κρίσιμες φάσεις των αγώνων αυτών.
Ενώ αρχικά η συμμετοχή ήταν ο στόχος, φαίνεται ότι υπάρχει πίστη και δυνατότητες για περισσότερες νίκες μέχρι τη λήξη των πρωταθλημάτων τους. Η ομάδα έχει ρεπό για το επόμενο Σάββατο 17.1.2015, ενώ απομένουν 7 ακόμη αγώνες.