Παρασκευή, 19/04/2024

Έχασε η Κ-20 του Αστέρα στην Μυτιλήνη

Η ομάδα νέων (Κ-20) του Αστέρα ηττήθηκε στη Λέσβο από την Καλλονή 1-0 χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Σμοιδάνης στο 80ο λεπτό, ο οποίος χρησιμοποίησε και το χέρι του. Θα πρέπει πάντως να σημειωθεί πώς οι άνθρωποι της Καλλονής, μετά τη λήξη της αναμέτρησης, πήγαν στα αποδυτήρια του Αστέρα ζητώντας «συγγνώμη» για τη φάση του τέρματος.

Ο Αστέρας έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και έχασε τρεις κλασσικές ευκαιρίες για γκολ με τον Τσόφλιο (35’ 48’ 75’), ενώ ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος και το μόνο που του έλειψε ήταν το γκολ.

Ο Αστέρας τελείωσε με δέκα ποδοσφαιριστές το παιχνίδι, λόγω αποβολής του Καστριτσέα στο 85ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη.
Αστέρας: Στεφανίδης, Μάνος, Παπαγγελής, Καστριτσέας, Βαζούκης, Κυριακόπουλος, Παπαπέτρου (75’ Γαρυφαλόπουλος), Μαργαρίτης (60’ Κονιδάς), Τσόφλιος, Συρεγγέλας, Γκρόσιος (46’ Άσεν).