Τετάρτη, 24/04/2024

Έχασαν οι έφηβοι του Αστέρα

Μπορεί να προηγήθηκαν οι έφηβοι (Κ-17) του Αστέρα στο 7ο λεπτό με ωραία ατομική ενέργεια και γκολ του Τσιώλη και να έχασαν πολλές ευκαιρίες στη συνέχεια του παιχνιδιού για να σκοράρουν και άλλα τέρματα, όμως επαληθεύτηκε ο κανόνας του ποδοσφαίρου, καθώς μέσα σε τρία λεπτά γύρισαν τα πάντα ανάποδα. Στο 42’ ο Πανιώνιος ισοφάρισε 1-1 και στο 45’ πήρε προβάδισμα στο σκορ με 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, επαναλήφθηκε το σενάριο του πρώτου 45λεπτου, με τον Αστέρα να βγαίνει ακόμα πιο μπροστά δημιουργώντας διαδοχικά ευκαιρίες για την ισοφάριση, όμως στο 87ο λεπτό ο Πανιώνιος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Αστέρας: Καπετάνος, Τσέκος, Βουτσελάς, Αγγ. Ζήσης, Γκίτσης, Κοντογιαννόπουλος (82’ Μ. Γεωργόπουλος), Καραμήτος, Νάτσης (65’ Δ. Νίκιας), Δ. Παπαγεωργίου, Τσιώλης, Κυριακόπουλος (65΄Θεοδωράκης).