Σάββατο, 20/04/2024

Δεν σταματάει κανείς τους νέους του Αστέρα!

Με ένα γκολ στην αρχή του παιχνιδιού και ένα στο τέλος του, η ομάδα νέων (Κ-20) του Αστέρα πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 2-0 την αντίστοιχη ομάδα της Κέρκυρας με σκόρερς τους Βελισσάρη, Τσόφλιο.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τον Αστέρα, καθώς στο 3ο λεπτό και μετά από εξαιρετική πάσα του Γκρόσιου, ο Βελισσάρης με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ.
Photo 3 apo 10-5-2015 Gogwnas me balla
Στη συνέχεια του παιχνιδιού, ο Αστέρας ήταν η ομάδα που δημιούργησε ευκαιρίες χωρίς να καταφέρει να σκοράρει με τους Χάδιαρη (8’), Αγγ. Ζήση (40’), Γκρόσιο (45’ 59’), Βελισσάρη (47’ 54’ 82’), Χρήστου (75’), Τσόφλιο (76’).
Το 2-0 διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό όταν ο Χάδιαρης έβγαλε τετ α τετ τον Τσόφλιο που «κρέμασε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Αστέρας: Στεφανίδης, Άσσεν, Κυριακόπουλος, Ζήσης (46’ Γογωνάς), Βαζούκης, Χάδιαρης, Χρήστου (79’ Παπαπέτρου), Βελισσάρης, Γαρυφαλλόπουλος (69’ Τσόφλιος), Σαλαπάτας, Γκρόσιος.

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.