Τρίτη, 23/04/2024

Απόλλων Τυρού - Κορακοβούνι 1-2 (vd)

Πρεμιέρα του πρωταθλήματος χτες στην Α' Αρκαδίας και ο Απόλλωνας γνώρισε την ήττα στον Τυρό από το Κορακοβούνι με σκορ 1-2.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, και έχασαν κλασσικές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ είχαν και δοκάρι με τον Ανδ. Κουλεντιανό.
Στην επανάληψη αν και ο Απόλλωνας προηγήθηκε με τον Ντάνι στο 48', οι παίκτες του Κορακοβουνίου πίεσαν για την ανατροπή και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 82' με κοντινή προβολή του Αραχωβίτη. Στο 88΄ μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρουμπή, ο Π. Τετώρος σηκώθηκε ψηλότερα και με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ανδ. Κουλεντιανός αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή κ. Διαμαντόπουλο για αγκωνιά σε αντίπαλό του.