Τετάρτη, 24/04/2024

Κυπελλούχος Αρκαδίας ο Παναρκαδικός! (εικόνες - βίντεο)

Μεγάλος τελικός σήμερα για το Κύπελλο Αρκαδίας, με τον Παναρκαδικό να αντιμετωπίζει τη Δόξα Μεγαλόπολης, στο γήπεδο του Αστέρα.
Το σκορ δεν άργησε να ανοίξει, αφού μόλις στο 7ο λεπτό, ο Παναρκαδικός προηγήθηκε με τον Μάριο Θεοδωράκη.
Η Δόξα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 27ο λεπτό. Μετά από φάουλ του Λυμπερόπουλου, ο Γιάννης Γιαννακούλιας πέτυχε το 1-1.
Όμως, δεν πρόλαβε να χαρεί, αφού στο αμέσως επόμενο λεπτό (28ο), ο Παναρκαδικός κέρδισε πέναλτι. Ο Καδάς ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα της Δόξας και ο Τέλης Σαλαπάτας, έκανε το 1-2.
Το ημίχρονο έληξε με 1-2 υπέρ του Παναρκαδικού.
Στο 78ο λεπτό, η Δόξα ισοφαρίζει σε 2-2, με γκολ του Δρόσου!

Στο 83ο λεπτό, ο Παναρκαδικός παίρνει πάλι κεφάλι στο σκορ με 3-2, ύστερα από κόρνερ του Μέλλου και κεφαλιά του Γιώργου Μπίσσια.

Τελικός σκορ 3-2 και Κυπελλούχος Αρκαδίας ο Παναρκαδικός!