Παρασκευή, 10/05/2024

Νέα φιλική νίκη για τον Παναρκαδικό

Συνεχίζει τις νίκες στα φιλικά παιχνίδια του ο Παναρκαδικός. Αυτή την φορά επικράτησε του Πανναυπλιακού με 3-1. Το σκορ θα μπορούσε να ήταν διπλάσιο , αν δεν έχαναν κραυγαλέες ευκαιρίες  οι επιθετικοί της ομάδας. Σκόρερ ήταν οι Νάνος (32’), Λεμαν Γκι Γκι (34’), Κριστιάν (67’). Για την ομάδα του Ναυπλίου μείωσε ο Κετσετζόγλου (61’). Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Γιώργος Γκριτζέπης με βοηθούς τους κ.κ. Τρύφων Πετρόπουλο και Κυριάκο Γκριτζέπη (ΣΔΠ Αρκαδίας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναρκαδικός:

Α’ Ημίχρονο: Λυράκης, Γ. Κυριακόπουλος, Μπούτας, Νάνος, Χατζόπουλος, Παπαζούδης, Σκούφαλης, Καδάς, Λεμα Γκι Γκι, Σκάρος, Μουστόγιαννης

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Σπ. Λαγός, Δήμος, Κωστάκης, Δημ. Κυριακόπουλος, Σαλαπάτας, Πετρόπουλος, Μπινιχάκης, Αρδάμης, Μανέλης

Προπονητής: κ. Βαγγέλης Γούτης

Πανναυπλιακός:

Α’ Ημίχρονο: Κατσαούνης, Τσακνάκης, Κάπλατζης, Σ. Γκολέμης, Ευθυμίου, Καραμάνος Μουσταφάϊ (28’ Γεωργιόπουλος) Κιρβαλίτζε, Φλεβάρης, Κετσετζόγλου, Δρυμούρας

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Καρατάσιος, Ηλ. Γκολέμης, Κουκούλης, Κομνηνός. Προύτζος, Τσουρδίνης, Γεωργιόπουλος, Διαμαντής, Μπέλεσις, Μπαϊραμλάρι

Προπονητής: κ. Μητροσίδης