Κυριακή, 12/05/2024

"Διπλό" στο Αγρίνιο και πρόκριση για την Κ17 του Αστέρα με δυο γκολ του Δριγκάκη

Η ομάδα Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 3-1 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού σε εκτός έδρας αγώνα μπαράζ και προκρίθηκε στην δεύτερη φάση που οδηγεί στο Final Four του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 30' αλλά ο Δριγκάκης στο 42ο λεπτό έκανε το 1-1 και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση. Ο Κακουλής στο 110' έβαλε μπροστά τους Αρκάδες και στο 120' ο Δριγκάκης με πέναλτι σφράγισε την πρόκριση.

Επόμενος αντίπαλος θα είναι ο Ολυμπιακός σε αγώνα που θα διεξαχθεί στη Λαμία την Μεγάλη Τετάρτη  1\5. Σε περιπτωση νίκης η ομάδα Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ θα προκριθεί στο Final Four της διοργάνωσης.