Σάββατο, 27/04/2024

Με το δεξί στην Α2! Δύο βολές στο τέλος χάρισαν τη νίκη στον Αρκαδικό (εικόνες)

Σε ένα παιχνίδι που ήταν συναρπαστικό, ο Αρκαδικός κέρδισε στα τελευταία δευτερόλεπτα!
Για τον Αρκαδικό, «καθάρισε» ο αρχηγός! Με 2 εύστοχες βολές ο Γιώργος Κοψαύτης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Αρκαδικού, 10" πριν τη λήξη και πήρε τελικά τη νίκη με 72-73!
Στο 1ο δεκάλεπτο, ο Αρκαδικός ήταν μπροστά 16-22, στο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 36-34 και στο τρίτο δεκάλεπτο έχανε με 55-51.
Δόξα Λευκάδας -Αρκαδικός72-73

Δεκάλεπτα: 16-22, 36-34, 55-51, 72-73

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 7, Μάρτζος, Χίμπερτ 3 (1), Μουρατίδης 8 (1), Αποστολίδης 26 (6/7 τρίποντα, 5 ασίστ), Καραδολάμης 2, Συμεωνίδης 7 (14 ριμπάουντ), Αναγνωστόπουλος 2, Σκλάβος 17 (2/5 τρίποντα, 11 ριμπάουντ), Γαρμπής, Μπέσκας, Αργυρός

Αρκαδικός (Καστρίτης): Τζόρτζεβιτς 20 (13 ριμπάουντ), Νοέας 13 (2/6 τρίποντα, 8 ριμπαόυντ), Κωνσταντίνου 2, Καρύδας 15 (2/6 τρίποντα, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Κοψάυτης 12 (2), Χατζής 5 (1), Αναστασάκης 2, Θανόπουλος, Μάλλιος, Καλλινικίδης 4 (6 ριμπάουντ), Εζόμο, Σταματόπουλος