Σάββατο, 27/04/2024

Τένις - 1ος ο Ζωγραφάκης της ΑΕΚ Τρίπολης στην Θήβα

Νέα μεγάλη επιτυχία για τον αθλητή του ομίλου της ΑΕΚ Ζωγραφάκη Δαβίδ. Στο Εαρινό τουρνουά του ΟΑ Θήβας ο Ζωγραφάκης κατέκτησε την 1η θέση στα μονά στην κατηγορία του και στα μικτά διπλά με συμπαίχτρια την Μαργέτη Κατερίνα.Στον τελικό του τουρνουά ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης επικράτησε του Καντά Αντώνη με 2-0 σετ (63, 75) και στα διπλά με την Μαργέτη επικράτησαν στον τελικό των Χατζηπαπα Κοσμα και Τριανταφυλλου Πεννυ με 2-0 σετ (63 61). Δυστυχώς οι διοργανωτές δεν έχουν ανανεώσει τα ταμπλό του τουρνουά για να μπορέσουμε να σας δώσουμε αναλυτική εικόνα των αγώνων.
Παρόλα αυτά ο όμιλος τένις της ΑΕΚ συγχαίρει τον αθλητή του Ζωγραφάκη Δαβίδ και την συναθλήτρια του στα μικτά διπλά Κατερίνα Μαργέτη για τις επιτυχίες τους και τους εύχεται καλή καλοκαιρινή – αγωνιστική συνέχεια.

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.