Δύο συλλήψεις στην Τρίπολη
![Δύο συλλήψεις στην Τρίπολη](/media/k2/items/cache/e4900cf09cc7486cdc4590918a0f3436_L.jpg)
Συνελήφθησαν, χθες (23.2.2024) και πρώτες πρωινές ώρες, στην Τρίπολη, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Τρίπολης, σε συνεργασία με την Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Αρκαδίας, -2- ημεδαποί, ηλικίας 29 και 31 ετών, αντίστοιχα, γιατί προχθές (22.2.2024) το απόγευμα, μαζί με 21χρονο ημεδαπό, διέπραξαν -3- περιπτώσεις αποπειρών κλοπών σε οικίες.
Επιπλέον, όπως προέκυψε, ανωτέρω δράστες κατά το χρονικό διάστημα από 8.2.2024 έως και την 19.2.2024 είχαν διαπράξει ακόμη -2- περιπτώσεις κλοπών σε οικία και σε βάρος ηλικιωμένης, όπου αφαίρεσαν χρήματα και χρυσαφικά. Τέλος, κατασχέθηκε όχημα, ως μέσο τέλεσης αξιόποινων πράξεων.
Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφάλειας Τρίπολης.
Tags:
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!