Σάββατο, 18/05/2024

Σωτηρία για Τεγέα, Δόξα Μεγαλόπολης, Παγγορτυνιακό – Υποβιβάστηκε ο Μαντινειακός και ακολουθεί τον Αρη

Σωτηρία για

Το astrosnews.gr γράφει: Νίκη σωτηρίας για την Τεγέα που επιβλήθηκε, στη μελιγού, του αδιάφορου βαθμολογικά Ερμή με σκορ 2-3 (ημίχρονο 0-3). Το ίδιο πέτυχε και η Δόξα σε ενα επεισοδιακό ματς στη Μεγαλόπολη με αντίπαλο τον Μαντινειακό. Τελικό σκορ 1-1  (ημίχρονο 1-0, με χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους στο πρώτο μέρος και αποβολή στο τελευταίο τέταρτο) και ο Μαντινειακός έγινε η δεύτερη ομάδα, μαζί με τον Αρη Τρ. που οδηγηθούν στο Β’ Τοπικό. Από την άλλη ο Παγγορτυνιακός (που θα «ανησυχούσε» αν νικούσε ο Μαντινειακός στη Μεγαλόπολη) ηττήθηκε μεν, με σκορ 1-3 από τον πρωταθλητή Παναρκαδικό, αλλά κρατήθηκε στην κατηγορία.