Τετάρτη, 01/05/2024

Τένις | 1η θέση για τον Ζωγραφάκη της ΑΕΚ Τρίπολης στο KTA Open

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος , το Δ.Σ., και η προπονητική ομάδα των κ. Παπαδόπουλου, Αρβανίτη και Δημητρόπουλου θα ήθελαν να συγχαίρουν τον αθλητή του ομίλου Δαβίδ Ζωγραφάκη για την κατάκτηση της 1ης θέσης στο τουρνουά open της KTA στην Κόρινθο.

Ο αθλητής του ομίλου μας συμμετείχε στην κατηγορία των ανδρών Masters  και κατέλαβε την 1η θέση του τουρνουά. Τον πρώτο γύρο του τουρνουά ο Δαβίδ τον πέρασε με bye  και στον δεύτερο γύρο επικράτησε του Λιακόπουλου με 2-0 σετ (62, 53 ret). Στην Τετράδα του τουρνουά αντίπαλος του Ζωγραφάκη ήταν ο Γιαννακάκης του οποίου και επικράτησε με 2-0 σετ ( 63,63) περνώντας στον μεγάλο τελικό όπου αντιμετώπισε επιτυχημένα τον Αχταρίδη με 2-0 σετ (62, 63).

Πολλά συγχαρητήρια για ακόμη μια φορά στον αθλητή μας Δαβίδ Ζωγραφάκη για την επιτυχία του αυτή και του ευχόμαστε καλή αγωνιστική συνέχεια.