Πέμπτη, 28/03/2024

Κολύμβηση | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών: Στο βάθρο των νικητών ο ΚΟΑΤ (εικόνες)

Για άλλη μία χρονιά με τις εξαιρετικές εμφανίσεις τους οι αθλητές  και οι αθλήτριες μας ανέβασαν τον ΚΟΑΤ στο βάθρο των νικητών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών, αφού κατέκτησαν τρία μετάλλια και  συμμετείχαν σε τέσσερις τελικούς.

Πιο συγκεκριμένα για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγοριών  παμπαίδων α-β, παγκοραρασίδων α-β που πραγματοποιήθηκε στο Βόλο στις 07-09 Ιουλίου 2017 ο Μητσόπουλος Παναγιώτης στην κατηγορία παμπαίδων α’ κατέκτησε την 3η θέση στα 50 μ. πεταλούδα, την 9η θέση στα 100μ. πεταλούδα και την 12η θέση στα 50μ. ελεύθερο. Στην κατηγορία παμπαίδων β’ ο Μανωλόπουλος Δημήτρης και ο Πανταζόπουλος Παναγιώτης  έκαναν νέα ατομικά ρεκόρ στα 50 μ., 100μ. και 200μ. πρόσθιο. Στην κατηγορία παγκορασίδων α’ η Μεϊδάνη Ισιδώρα κατέκτησε την 9η θέση στα 200μ. πρόσθιο, την 13η στα 100μ. πρόσθιο και την 15η στα 50μ. πρόσθιο, όπως και στην κατηγορία παγκορασίδων α’ η Χρυσικού Κωνσταντίνα κατέκτησε την 15η θέση στα 100μ. πρόσθιο και έκανε νέα ατομικά ρεκόρ  στα 50 μ. και 200 μ. πρόσθιο.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγοριών  παίδων-εφήβων, κορασίδων – νεανίδων που πραγματοποιήθηκε στην Πάτρα στις 14-16 Ιουλίου 2017 ο Κόκκος Θεόδωρος στην κατηγορία παίδων κατέκτησε την 2η θέση στα 100μ. πεταλούδα, την 3η θέση στα 50μ. πεταλούδα και την 4η στα 100μ. ελεύθερο.

Πολύ καλές εμφανίσεις είχαμε επίσης στην κατηγορία κορασίδων από την Κωτσίρου Βασιλική στα  50 μ. πρόσθιο και την Πλαϊτη Σοφία στα 50 μ.  και 100μ. ύπτιο και στην κατηγορία παίδων από τον Αγγελόπουλο Πέτρο στα 50μ., 100 μ. και 200μ. πρόσθιο.

Να συγχαρούμε τους αθλητές και τις αθλήτριες μας  και την προπονήτρια της ομάδας κα. Οικονόμου Κωστούλα για τις επιτυχίες τους και να τους ευχηθούμε καλό καλοκαίρι και καλή ξεκούραση.