Παρασκευή, 26/04/2024

Κέρδισαν πάλι οι νέοι του Αστέρα!

Η ομάδα νέων (Κ-20) του Αστέρα παίζοντας καλύτερα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, κέρδισε με 2-1 την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ στην Τρίπολη χάρη σε τέρματα που σημείωσαν ο Αναστασόπουλος στο 33’ και ο Ταμάμης στο 88’. Ο ΟΦΗ είχε ισοφαρίσει στο 85ο λεπτό με τον Σκουτέλη.

p>Στο 33’ ο Λυμπέρης σέντραρε από αριστερά, ο Γιαγκιόζης έδιωξε με γροθιές και ο επερχόμενος Αναστασόπουλος με μονοκόμματο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ΟΦΗ (1-0).

Ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 85ο λεπτό, όταν ο Σκουτέλης έκλεψε την μπάλα και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γεωργακόπουλου (1-1). Τρία λεπτά αργότερα, ο Ταμάμης με κεφαλιά μέσα από τη μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ΟΦΗ χαρίζοντας τη νίκη στον Αστέρα (2-1).

Ο Αστέρας ήταν η ομάδα που πίεσε στον αγωνιστικό χώρο, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησε επικίνδυνες φάσεις μπροστά από την εστία του Γιαγκιόζη. Οι καλύτερες φάσεις για τον Αστέρα ήταν:

Στο 22’ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Λυμπέρη από αριστερά, ο Δημ. Στασινόπουλος έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ από την εστία του ΟΦΗ. Την ίδια τύχη είχε και η κεφαλιά του Αναστασόπουλου στο 60ο λεπτό, ενώ στο 82’ το δυνατό σουτ του Καρυδόπουλου.

Η καλύτερη φάση για τον ΟΦΗ ήταν στο 52’ όταν μετά από σέντρα του Ντέλια από δεξιά, ο Κωνσταντίνου από πλάγια θέση δεν κατάφερε να σκοράρει στέλνοντας την μπάλα πάνω στον Γεωργακόπουλο.

Διαιτητής: Ζώης (Αργολίδας)

Αστέρας: Γεωργακόπουλος, Ελ. Στασινόπουλος, Λυμπέρης, Ταμάμης, Προύντζος, Αναστασόπουλος, Κατσαρός (58’ Καρυδόπουλος), Δημ. Στασινόπουλος (74’ Κλαπής), Ντινιωτάκης, Τογρού (63’ Γ. Νικολίτσας), Σπ. Νικολίτσας.

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Κουκάκης, Ρουμελιώτης (85’ Χριστοδουλάκης), Ντέλια, Δαμιανάκης, Μπολάκης, Παπαδιός (70’ Καστελλιανάκης), Βλαχάκης, Σκουτέλης, Χατζάκης, Κωνσταντίνου (63’ Φραγκιαδάκης).