Τρίπολη | Ενημερωτική εκδήλωση για τα οφέλη και την ασφάλεια του Φυσικού Αερίου
![Τρίπολη | Ενημερωτική εκδήλωση για τα οφέλη και την ασφάλεια του Φυσικού Αερίου](/media/k2/items/cache/b4cac77b02c06ec560c8c1454a574f2a_L.jpg)
Η «HENGAS ΑΕ» και το Επιμελητήριο Αρκαδίας διοργανώνουν την Τετάρτη, 22 Μαρτίου 2023 και ώρα 18.30 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Επιμελητηρίου* ενημερωτική ημερίδα με θέμα:
«Το φυσικό αέριο στην Τρίπολη – Προδιαγραφές και Ασφάλεια Εσωτερικών Εγκαταστάσεων Φυσικού Αερίου – Πρόγραμμα ΕΣΠΑ για την αντικατάσταση συστημάτων θέρμανσης με συστήματα φυσικού αερίου».
Σκοπός της εκδήλωσης είναι η ενημέρωση για τα περιβαλλοντικά και οικονομικά οφέλη που θα προκύψουν από τη σύνδεση με το φυσικό αέριο και η επιδότησή του από το πρόγραμμα ΕΣΠΑ.
Σε ποιους απευθύνεται
Η εκδήλωση απευθύνεται στους μηχανικούς που έχουν δικαίωμα σύνταξης μελέτης φυσικού αερίου, στους υδραυλικούς – εγκαταστάτες εσωτερικών εγκαταστάσεων φυσικού αερίου και σε εμπόρους υλικών συναφών με εργασίες φυσικού αερίου.
Φόρμα συμμετοχής
Για να δηλώσετε συμμετοχή πατήστε εδώ
Πρόγραμμα Ημερίδας
18.30 Καλωσόρισμα – Χαιρετισμοί επισήμων
18.40 Μελέτη και κατασκευή εσωτερικών εγκαταστάσεων φυσικού αερίου – Χρήστος Δεμερτζής, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός
18.55 Ασφάλεια και Υγεία στην Εργασία – Εργασίες Εγκατάστασης Φυσικού Αερίου – Ιωάννης Πλέσσας, Χημικός Μηχανικός – Παναγιώτης Καρανάσιος, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός
19.15 Παρουσίαση της δράσης ΕΣΠΑ «Αντικατάσταση συστημάτων θέρμανσης με συστήματα φυσικού αερίου – Κώστας Μανώλης, Μηχανολόγος Μηχανικός
19.30 Ερωτήσεις – Συζήτηση, Συντονισμός – Νίκος Κουτσογιάννης σύμβουλος της εταιρείας «Hengas»
Πληροφορίες
Σχετικά με την εκδήλωση στα τηλέφωνα: 2710 227141-2. (εσωτ.6).
Σχετικά με τη θεματολογία της εκδήλωσης: 2311990131, κα. Χριστίνα Χαραλαμπίδου, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
*Διεύθυνση: 25ης Μαρτίου & Πανός 21, Τρίπολη, είσοδος από Πανός.
![ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 1](https://arcadianet.gr/wp-content/uploads/2023/03/%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%9A%CE%9B%CE%97%CE%A3%CE%97-1-688x1024.jpeg)
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!
1 σχόλιο
-
Για πρατήριο φυσικού αερίου υπάρχει πρόβλεψη;