Τετράωρη στάση εργασίας από τους Εργαζομένους Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας
![Τετράωρη στάση εργασίας από τους Εργαζομένους Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας](/media/k2/items/cache/416e48f55df2155d42c80307b8a61c19_L.jpg)
Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Εργαζομένων στην Π.Φ.Υ. Δυτ. Ελλάδας, Πελοποννήσου και των υπαλλήλων της Διοίκησης της 6ης Υ.Πε. καλεί τα μέλη του να συμμετέχουν στην τετράωρη στάση εργασίας που προκήρυξε η Πανελλήνια Ομοσπονδία Εργαζομένων Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας (ΠΟΕ-ΠΦΥ) την Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου 2023 από 11 π.μ. - 15.00 μ.μ..
Ο σύλλογος καλεί τα μέλη του σε συγκέντρωση έξω από τα γραφεία της 6ης Υ.Πε. στις 11.30 π.μ., καθώς με αφορμή την λήξη της διαβούλευσης των επίμαχων άρθρων που αφορούν την πρόταση παράτασης των συμβάσεων επικουρικών και ΣΟΧ υπαλλήλων, θα επιδοθεί σχετικό υπόμνημα εκ μέρους του Δ.Σ. του συλλόγου μας στον διοικητή της 6ης Υ.Πε. κ. Καρβέλη.
Επίσης θα γίνει ενημέρωση και κάλεσμα για δυναμική συμμετοχή στη ετήσια τακτική γενική συνέλευση του συλλόγου μας η οποία θα λάβει χώρα την ερχόμενη Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 2023, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Οργανισμού Λιμένος Πατρών.
Η μαζική συμμετοχή και η αλληλεγγύη όλων μας προς τους συναδέλφους μας κρίνεται σημαντική.
ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ του ΔΣ Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ του ΔΣ
ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΤΣΙΟΥΓΚΡΗΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΚΑΤΣΑΝΗΣ
Σχετικά Άρθρα
- Μικροί και μεγάλοι χόρεψαν Μοραΐτικα, Ηπειρώτικα και Νησιώτικα στη Δημητσάνα!
- Κοινωνική Συμπερίληψη και Ανάπτυξη | Το Όραμα της Περιφέρειας Πελοποννήσου για Άτομα με Αναπηρία
- Βοηθός προπονητή ο Αναστάσης Κατσαρός στην ΑΕΚ Τρίπολης
- Είσαι νέος φοιτητής στην Τρίπολη και ψάχνεις για "σπίτι"; Η οικογένεια των Προσκόπων της Τρίπολης σε περιμένει!
- Ο Δήμος Βόρειας Κυνουρίας διοργανώνει το 3o Φεστιβάλ Τσακωνιάς»