Στο Δημαρχείο Βόρειας Κυνουρίας ο Ευκλείδης Τσακαλώτος
![Στο Δημαρχείο Βόρειας Κυνουρίας ο Ευκλείδης Τσακαλώτος](/media/k2/items/cache/e4f6ee74e25d95c08db45ac6f39f8241_L.jpg)
Επίσκεψη πραγματοποίησε ο κ. Ευκλείδης Τσακαλώτος, Κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ, πρώην Υπουργός Οικονομικών, στον Δήμο Βόρειας Κυνουρίας.
Τον κ. Τσακαλώτο υποδέχθηκε στο Δημαρχείο ο Δήμαρχος Βόρειας Κυνουρίας κ. Γιώργος Καμπύλης.
Σε μια γόνιμη και εποικοδομητική συζήτηση, παρουσία και μελών της Οργάνωσης ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ Βόρειας Κυνουρίας, ο Δήμαρχος αναφέρθηκε σε θέματα που αφορούν στην ανάπτυξη του Δήμου. Παράλληλα συζήτησαν για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Δήμος με την αύξηση του ενεργειακού κόστους και ιδιαίτερα η Δ.Ε.Υ.Α.Β.Κ. καθώς και τις προκλήσεις που καλείται να αντιμετωπίσει η Αυτοδιοίκηση Α΄ Βαθμού. Επιπλέον έγινε συζήτηση για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο πρωτογενής τομέας και ιδιαίτερα οι παραγωγοί κάστανου και οι ελαιοπαραγωγοί ενώ ο Δήμαρχος ενημέρωσε τον κ. Τσακαλώτο για τις ενέργειες που έχει προχωρήσει, ο Δήμος, για τη στήριξή τους.
Τέλος ο Δήμαρχος πρόσφερε στον κ. Τσακαλώτο ένα μικρό δώρο από τοπικό προϊόν.
Σχετικά Άρθρα
- Υπεγράφη η σύμβαση του έργου «Ανάπλαση της πλατείας του χωριού και πλακόστρωση κοινοτικής οδού στην κοινότητα Αγίας Σοφίας»
- Κλιματιζόμενος χώρος στον Δήμο Βόρειας Κυνουρίας, λόγω καύσωνα
- Παράλιο Άστρος | Χορωδιακή εκδήλωση αφιερωμένη στις “Καντάδες”
- Ξεκινά ο θερινός κινηματογράφος στη Βόρεια Κυνουρία
- Δήμος Βόρειας Κυνουρίας | Συλλυπητήρια για την απρόσμενη απώλεια του Ηλία Σούρσου