Σάββατο, 20/04/2024

Νέα επιτυχία στην ποδηλασία | Πρωταθλητές Ελλάδος ο Αλέξης Μάγκλαρης και ο Κωνσταντίνος Τσετσώνης!

Δεν σταματούν οι επιτυχίες για την Αρκαδία στο άθλημα της Ποδηλασίας.

Πρωταθλητές Ελλάδος αναδείχθηκαν οι αθλητές του Π.Ο. Τρίπολης, Αλέξης Μάγκλαρης και Κωνσταντίνος Τσετσώνης, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας πίστας 2021, στο αγώνισμα Ομαδικό ΣΠΡΙΝΤ της κατηγορίας Παίδων.

Να θυμίσουμε ότι μια μέρα πριν Πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ο αθλητής του Π.Ο. Τρίπολης, Αλέξης Μάγκλαρης, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας πίστας 2021, στο αγώνισμα των 200μ. ταχύτητας της κατηγορίας Παίδων.
Επίσης, αργυρό Μετάλλιο κατέκτησαν στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδηλασίας πίστας οι έφηβοι του ΠΟΤ, με τους Γιώργο Μάγκλαρη, Άγγελο Ντερβίση και Στέλιο Βαρβεράκη σε μια θεαματική κούρσα στο ομαδικό sprint .
Αργυρό μετάλλιο και για τον Αλέξη Μάγκλαρη στο αγώνισμα των 500 μέτρων στην κατηγορία παίδων με τον απίστευτο χρόνο των 36,1 δευτερολέπτων , ενώ πολύ δυνατή εμφάνιση έκαναν ο Κωστής Τσετσώνης κατακτώντας την 7η θέση και ο Γιώργος Μάγκλαρης την 14η στο ίδιο αγώνισμα.

Το "Καλημέρα Αρκαδία" δίνει τα συγχαρητήριά του σε όλους τους εξαιρετικούς αθλητές.