Σάββατο, 20/04/2024

Α' ΕΠΣΑ | Οι σκόρερ, οι συνθέσεις, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική!

Πρεμιέρα για την Α’ Κατηγορία και η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αρκαδίας ξεκίνησε την έκδοση μιας ηλεκτρονικής εφημερίδας με όλα τα στοιχεία των αγώνων.

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1η αγωνιστική)

1. ΑΕΚ - ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 3-0 α.α.
  2. ΒΡΑΣΙΕΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 1-0 (Το γκολ πέτυχε στο 42ο λεπτό με κεφαλιά ο Βλαχοπαναγιώτης)
  3. ΑΠΟΛΛΩΝ - ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ 2-0 (Το 1-0 έκανε στο 80ο λεπτό ο Φασιλής και το 2-0 στο 99ο λεπτό με τον Αγγελο Κωνσταντά)
  4. ΤΕΓΕΑ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ 4-0 (Το 1-0 έκανε Γρ. Τσαλγιτζόπουλος και ακολούθησαν τρία γκολ από τον Δημητρέλη στο 53’, στο 69’ και στο 73’).
  5. ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 5-2 (Το σκορ άνοιξε από τον Κατσαρό του Κορακοβουνίου που έκανε το 0-1. Στο 34ο ο Βερβεσός ισοφάρισε και στο 38ο λεπτό ο Ανδρέας Γεωργίτσης έκανε το 2-1. Στο 44ο λεπτό ο Ανδρέας Κυρίος πέτυχε το 3-1, ενώ ο Ιωάννης Λυτρίβης μείωσε σε 3-2 στο 69ο λεπτό. Το 4-2 έκανε ο Ανδρέας Κυρίος στο 70ο λεπτό και δύο λεπτά μετά ο Τσεμπελής έγραψε το τελικό 5-2).
  6. ΔΟΞΑ - ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 4-1 (Το 1-0 ο Καντέλης στο 33ο λεπτό. Ακολούθησαν τρία γκολ (42’, 54’ και 63’) από τον Νίκο Λυμπερόπουλο. Το 4-1 έκανε ο Τζάνο για τη Δημητσάνα).