Πέμπτη, 02/05/2024

Siegburger SV 04 - Αστέρας 0-4 (εικόνες)

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ επικράτησε με 4-0 της Siegburger SV 04 στο τρίτο και τελευταίο φιλικό που διεξήχθη στην Γερμανία, στη διάρκεια της προετοιμασίας του. Riera, Sito, Ali Baba και Benito σημείωσαν τα γκολ.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ απείλησε από πολύ νωρίς στον αγώνα, αλλά το σουτ του Riera στο 3', η κεφαλιά του Benito στο 7' και το σουτ του Sito στο 9' δεν βρήκαν στόχο. Τελικά τα γκολ ήρθαν μετά το πρώτο 20λεπτο του φιλικού.

Στο 21' ο Riera άνοιξε το σκορ και στο 26' ο Sito πέτυχε το 0-2, με δημιουργό και στις δύο περιπτώσεις τον Ali Baba. Ο Ali Baba έγινε και εκτελεστής στο 37', για το 0-3, μετά από μπαλιά του Riera, ο οποίος είχε συνδυαστεί με τον Munafo.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 53' ο Benito είχε χαμένο πέναλτι, αλλά στο 70' βρήκε δίχτυα με προβολή μετά από σουτ του Γιώργου Παπαδόπουλου, διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.

Τα δύο ημίχρονα διήρκησαν από 40 λεπτά το καθένα.