Πέμπτη, 25/04/2024

Ο Δουκουμόπουλος της ΑΕΚ στην 3η θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα νομικών

Ο Δουκουμόπουλος της ΑΕΚ στην 3η θέση στο Πανελλήνιο
πρωτάθλημα νομικών

Ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης Δουκουμόπουλος Δημήτρης κατέκτησε την 3η θέση στο 10o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νομικών "10ο Tennis Legal Cup 2012". To Πρωτάθλημα διοργάνωσε η Νομική Βιβλιοθήκη και ο Δικηγορικός Σύλλογος Αθηνων στον Αθλητικό Πολυχώρο Sports Club Atlantis τις ημέρες 6-10 Ιουνίου 2012. Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Δουκουμόπουλος κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Βαγκόγλου με 9-0.

p>Στον δεύτερο γύρο τον Αδαμόπουλο με 9-0 περνώντας στην 16άδα του τουρνουά. Εκεί επικράτησε του Δετούλα με 9-2 και συνέχισε νικηφόρα το σερί του μέχρι την 8άδα όπου κέρδισε και τον περσινό φιναλίστ του θεσμού τον Σωτηρόπουλο με 9-3. Στον ημιτελικό ο αθλητής της ΑΕΚ δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε απο τον Ζηκίδη με 9-2 κατακτώντας έτσι την 3η θέση του τουρνουά. Επόμενη αγωνιστική δραστηριότητα για τον Δουκουμόπουλο το open τουρνουα της Σπάρτης.