Τετάρτη, 24/04/2024

Αγγλικό σκορ, αγγλική διακύμανση στο ματς των νέων Ξάνθη –Αστέρα!

Αγγλικό σκορ (3-3) είχαμε στο παιχνίδι των δύο ομάδων (Κ-20) νέων Ξάνθης και Αστέρα, με αγγλική μάλιστα διακύμανση, καθώς η ακριτική ομάδα προηγήθηκε με 3-0, με τέρματα των Παπαδημητρίου (5’), Καρυπιάδη (16’), Ορφανίδη (37’), αλλά ο Αστέρας κατάφερε να… απαντήσει δύο φορές πριν το τέλος του ημιχρόνου με σκόρερ τους Βαλκάνο (41’) και Ντινιωτάκη (44′).

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 48ο λεπτό, όταν ο Τογρού με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 3-3. Ο Αστέρας μάλιστα για 42 λεπτά έπαιζε με παίκτη παραπάνω και έχασε ευκαιρίες για να κάνει ολική ανατροπή και να φτάσει στην εκτός έδρας νίκη.

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας), που απέβαλλε τον Αναστασιάδη (48’).
Ξάνθη: Αναστασιάδης, Λάσπατζης, Χελιδώνης, Τσαμούρης, Πατσατζόγλου, Καρυπιάδης, Λ. Ορφανίδης, Ελληνίδης (62′ Π. Ορφανίδης), Παπαδημητρίου (80′ Βαλαβανόπουλος), Μπαρέττας, Στεπανιάν (47′ Δεμένικος).
Αστέρας Τρίπολης: Λαδάς, Σβίγγος (75′ Κατσαρός), Λυμπέρης, Γκιτζιάς (82′ Δήμας), Παπαδημητρίου, Αρώνης, Ντινιωτάκης, Τογρού, Γκαϊδατζής, Αναστασόπουλος (78′ Σπ. Νικολίτσας), Βαλκάνος.