Παρασκευή, 29/03/2024

Τένις - Τρίτη θέση για τον Γρηγορίου της ΑΕΚ στο ενωσιακό της Πάτρας

Την τρίτη θέση στο 2ο ενωσιακό τουρνουά για αγόρια κάτω των 12 ετών κατέκτησε ο αθλητής του ομίλου μας Γρηγορίου Αναστάσης. Το τουρνουά έλαβε χώρα στην Πάτρα και ήταν ο τρίτος επίσημος αγώνας του Γρηγορίου για την φετινή σαιζόν.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης σε 64αρι ταμπλό αντιμετώπισε και επικράτησε στον πρώτο γύρο του Λευθεριώτη (Κιάτο) με 2-0 σετ (4-1, 4-0). Στον δεύτερο γύρο ο Γρηγορίου κέρδισε τον Δουβρή (Αίγιο) με 2-0 σετ (4-1, 4-1) και στην οκτάδα τον Βασιλάκη (ΑΟΑ Πατρών) με 2-0 σετ (4-2, 4-1) περνώντας στην τετράδα του τουρνουά. Εκεί δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε στον ημιτελικό από τον Μιχαλόπουλο (ΑΟΑ Πατρών) με 2-0 σετ (6-3, 6-3) κατακτώντας έτσι την 3η θέση. Για την ιστορία νικητής του ενωσιακού ήταν ο Μιχαλόπουλος του ΑΟΑ Πατρών. Επόμενο τουρνουά για το Γρηγορίου το 1ο Ε2 της χρονιάς που θα γίνει στην Πάτρα το τετραήμερο της 25ης Μαρτίου.