Παρασκευή, 26/04/2024

Πάλεψε ως το τέλος, αλλά τελικά έχασε ο Αστέρας - Πολλές χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα της Τρίπολης (vd)

Νέα ήττα για τον Αστέρα που αν και πάλεψε, έχασε ευκαιρίες, τελικά ηττήθηκε με 1-0 στο ΟΑΚΑ από τον Παναθηναϊκό, με γκολ του Άλτμαν στο 16ο λεπτό.

Για τον Αστέρα ήταν η έκτη ήττα στους επτά τελευταίους αγώνες.

Οι Αρκάδες έγιναν επικίνδυνοι στο ημίωρο όταν ο Καλτσάς έκανε κακό τελειώμα μπροστα στο Διούδη.

Ο Αστέρας ξεκίνησε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η αστοχία του συνεχίστηκε. Στο 57΄ ήταν ο Μανιάς που έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει, όταν πλάσαρε άουτ έχοντας όλη την εστία στο οπτικό πεδίο του, ύστερα από το έξυπνο πέρασμα του Μαρκ Φερνάντεθ.