Καύσωνας | Κλειστά τα σχολεία στη Βόρεια Κυνουρία
![Καύσωνας | Κλειστά τα σχολεία στη Βόρεια Κυνουρία](/media/k2/items/cache/1ee55f4b783341853e31602036e9af4b_L.jpg)
Ο Δήμος Βόρειας Κυνουρίας ενημερώνει ότι, κατόπιν της υπ΄ αριθμ. 143/2024 απόφασης Δημάρχου αναστέλλεται η λειτουργία των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Βόρειας Κυνουρίας (Νηπιαγωγείων & Δημοτικών σχολείων), από αύριο Τετάρτη 12 Ιουνίου 2024 έως και την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024.
Η αναστολή λειτουργίας κρίθηκε απαραίτητη για την προστασία των μαθητών και εκπαιδευτικών, λόγω των προβλέψεων της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας για ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες στην ευρύτερη περιοχή του Δήμου Βόρειας Κυνουρίας.
Επισημαίνουμε ότι, οι Παιδικοί Σταθμοί του Δήμου Βόρειας Κυνουρίας θα λειτουργήσουν κανονικά, καθώς δεν πρόκειται για υποχρεωτική εκπαίδευση και η προσέλευση των παιδιών είναι προαιρετική.
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!