Μετά τις αντιπροτάσεις, η απόφαση του δικαστηρίου για την ένσταση κατά της εκλογής Τρουπή
![Μετά τις αντιπροτάσεις, η απόφαση του δικαστηρίου για την ένσταση κατά της εκλογής Τρουπή](/media/k2/items/cache/199da9ab0bd74102efffd7dcf94e54c1_L.jpg)
Με ενδιαφέρον αναμένεται η απόφαση του δικαστηρίου για την ένσταση της δημοτικής παράταξης του Δημάρχου Τρίπολης κ. Κώστα Τζιούμη, κατά της εκλογής του δημοτικού συμβούλου κ. Γιάννη Τρουπή.
Η ακροαματική διαδικασία εξελίχθηκε (την περασμένη Τρίτη, 6/2/2024)στο Δικαστικό Μέγαρο της Τρίπολης, με τις δύο πλευρές να εκπροσωπούνται από Καθηγητές της Νομικής (Π. Λαζαράτος και Φ. Σπυρόπουλος).
Μέχρι χθες, οι δύο πλευρές είχαν τη δυνατότητα να καταθέσουν συμπληρωματικά υπομνήματα. Με βάση το περιεχόμενο των υπομνημάτων, αμφότερες οι πλευρές μπορούν να υποβάλουν αντιπροτάσεις ως την Δευτέρα, 12/2/2024.
Μετά την Δευτέρα, ουσιαστικά εκκινεί η αντίστροφή μέτρηση για την απόφαση του δικαστηρίου που αναμένεται να εκδοθεί σε διάστημα εντός περίπου ενός μήνα.
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!
7 σχόλια
-
@13.38 Εσύ άσε τον Τζιούμη στην ησυχία του (και στην 5ετία του) και κοίτα να φάτε καμια φορά εκείνη τη μπανάνα των εκλογών. Από το 2013 την παλεύετε. Ακόμα; Τι στο διάολο; Κόκκαλα έχει;
-
20:08 Να κι ο μακάκας της ημέρας
-
Για ποιο λόγο μαζεύετε υπογραφές ξανά εκεί στην Λαγοπάτη;
Έχετε χεστει επάνω σας γατάκια. -
Μήπως, λέω μήπως γράφετε τα ίδια και τα ίδια για να διαφημίζετε τους καθηγητές της νομικής, επειδή δεν θέλετε ιδιωτικό πανεπιστήμιο στην Τρίπολη;Νομίζετε ότι δεν σας καταλάβαμε, ε;
-
γυρνατε γυρω γυρω για υπογραφες παλι? εχετε κανει τα τσισα σας?
-
ΤΖΙΟΥΜΗ ΦΑΕ ΚΑΜΙΑ ΓΟΥΡΝΟΠΟΥΛΑ
-
ΚΑΙ ΟΙ 22 ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ (1) ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΤΡΟΥΠΗ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!!!!!! ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΟΛΗ Η ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΡΧΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΟΝ!!!! ΑΞΙΟΙ