Εθελοντές καθάρισαν το χώρο στο εξωκλήσι του Αγίου Ιωάννη Προδρόμου (περιοχή Θάνα)
Την Κυριακή 12 Μαΐου 2024, πραγματοποιήθηκε μια ακόμη εθελοντική δράση περιποίησης χώρου. Η ομάδα μας, μαζί με εθελοντές όλων των ηλικιών , μαζευτήκαμε στο εξωκλήσι του Αγίου Ιωάννη Προδρόμου( περιοχή Θάνα)και ξεκινήσαμε αμέσως, εξοπλισμένοι με σακούλες και γάντια, να μαζεύουμε τα σκουπίδια στο εκκλησάκι αλλά και σε όλο τον χώρο γύρω του. Μετά το μάζεμα του χώρου, εκτός από την υπέροχη θέα απολαύσαμε την μουσική, το φαγητό αλλά και τον χορό. Συνδυάσαμε την εθελοντική μας δράση, την προσφορά στον τόπο μας με την διασκέδαση και το αποτέλεσμα μας ενθουσίασε όλους.
Να ευχαριστήσουμε τους υποστηρικτές αυτής της δράσης: Δημοτική Ραδιοφωνία Τρίπολης, Δήμος Τρίπολης, Μεμελι, Κόλιας, Βαλέσης, SDK (Αλεξόπουλος), Μπισμπίκος Κωνσταντίνος, Μπολοβής, Ευρωπαϊκό Σώμα Αλληλεγγύης.
Καθώς και της επιχειρήσεις που έδωσαν δώρα εκείνη την μέρα: Senor, Γεωτεχνική Αρκαδίας Γκάγκας, Μέγγος Γιώργος Κοσμήματα,Trappit Απολυμάνσεις - Απεντομώσεις, ΣΑΤ .
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!