Menu
RSS
Παρασκευή, 30/07/2021
kalimera-arkadia logo
kalimera Arkadia Facebook pageKalimera Arkadia TwitterKalimera Arkadia YouTube channel
ΚΤΕΛ Αρκαδίας
komis490 1972018

Απόφαση Νίκα | Επανατοποθέτηση προϊσταμένων και κατανομή προσωπικού στις υπηρεσίες της Περιφέρειας

Απόφαση Νίκα | Επανατοποθέτηση προϊσταμένων και κατανομή προσωπικού στις υπηρεσίες της Περιφέρειας

Στην επανατοποθέτηση προϊστάμενων και στην κατανομή προσωπικού στις κεντρικές και περιφερειακές υπηρεσίες της Περιφέρειας Πελοποννήσου, οι οποίες προκύπτουν μετά την αναδιοργάνωση των οργανικών μονάδων από την ημερομηνία έναρξης ισχύος του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας (που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 1619/Β/2021) προέβη με απόφασή του ο περιφερειάρχης Παναγιώτης Νίκας.

Η πιο πάνω απόφαση ξεκινά να ισχύει από την ερχόμενη Δευτέρα 28 Ιουνίου.

Την εν λόγω απόφαση μπορείτε να δείτε εδώ.

ΜΕΡΟΣ I: Κεντρικές Υπηρεσίες
Α. Γραφείο Περιφερειάρχη
- Ασημάκου Παναγιώτα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων - Διευθύντρια Γραφείου
- Γλαράκη Μαργαρίτα ΠΕ Νομικών (αποσπασμένη από άλλο φορέα)
Β. Γραφεία Αντιπεριφερειαρχών
1. Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη περιφερειακής ενότητας Αργολίδας
- Λυκουρέντζου Γεωργία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Πλατή Θεοδώρα Ευδοκία ΤΕ Πληροφορικής
- Θανασιά Ουρανία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
2. Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη περιφερειακής ενότητας Αρκαδίας
- Σμουδιάνης Γεώργιος ΠΕ Μηχανικών παράλληλα με τα κύρια καθήκοντα του ως
προϊστάμενος στο Τμήμα Εργαστηρίων της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων ΠΕ Αρκαδίας
- Καλογεροπούλου Παναγιώτα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
3. Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη περιφερειακής ενότητας Κορινθίας
- Ασπρογέρακα Ευαγγελία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Ψαρρού Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Γκιολή Αικατερίνη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων (αποσπασμένη από άλλο φορέα)
4. Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη περιφερειακής ενότητας Λακωνίας
- Παπαδάκου Χριστοφίλη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού παράλληλα με τα κύρια
καθήκοντα της ως προϊστάμενη στο Τμήμα Προσωπικού και Μισθοδοσίας της
Δ/νσης Διοικητικού Οικονομικού της οικείας ενότητας
5. Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη περιφερειακής ενότητας Μεσσηνίας
- Χωρεμιώτη Ρουμπίνη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
6. Γραφεία Θεματικών Αντιπεριφερειαρχών
- Ντεβές Σωτήριος – Αλέξανδρος ΔΕ Τεχνικών υπάλληλος ΠΕ Αργολίδας
Γ. Νομική Υπηρεσία (τμήμα)
Μάγκλαρη Ειρήνη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊσταμένη τμήματος
1. Δικηγόροι με έμμισθη εντολή με έδρα Τρίπολη
- Κολοβός Δημήτριος Δικηγόρος με έμμισθη εντολή έδρα Τρίπολη
- Ρόκκα Χρυσάνθη Δικηγόρος με έμμισθη εντολή έδρα Τρίπολη
2. Γραφείο Νομικής Υπηρεσίας ΠΕ Αργολίδας
- Φακιολά Μαρία Δικηγόρος με έμμισθη εντολή,
- Φιλιππαίος Μενέλαος Δικηγόρος με έμμισθη εντολή,
3. Γραφείο Νομικής Υπηρεσίας Κορινθίας
- Ανδρεόπουλος Δημήτριος Δικηγόρος με έμμισθη εντολή,
4. Γραφείο Νομικής Υπηρεσίας Λακωνίας
- Βελίκα Αλίκη Δικηγόρος με έμμισθη εντολή,
5. Γραφείο Νομικής Υπηρεσίας Μεσσηνίας
- Βαρβουτσή Μαρία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού (νομικός)
- Κασκαμπά Κωνσταντίνα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού (νομικός)
Δ. Αυτοτελής Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας
Πανταζόπουλος Ηλίας ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα:
1. Τμήμα Πολιτικής Προστασίας ΠΕ Αργολίδας
- Κακαράντζα Μαρία ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών, προϊσταμένη
2. Τμήμα Πολιτικής Προστασίας ΠΕ Αρκαδίας
- Πανταζόπουλος Ηλίας ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος
3. Τμήμα Πολιτικής Προστασίας ΠΕ Κορινθίας
- Χαρίτου Σπυριδούλα ΤΕ Τοπογράφων Μηχανικών, προϊσταμένη
4. Τμήμα Πολιτικής Προστασίας ΠΕ Λακωνίας
- Καλοίδου Μαρία ΠΕ Μηχανικών Περιβάλλοντος, προϊστάμενη με παράλληλα
καθήκοντα στο Τμήμα Περιβάλλοντος και υδροοικονομίας ΠΕ Λακωνίας της
Διεύθυνσης Περιβάλλοντος και Χωρικού Σχεδιασμού για θέματα που άπτονται της
ειδικότητας που κατέχει.
5. Τμήμα Πολιτικής Προστασίας ΠΕ Μεσσηνίας
- Μαραβά Κωνσταντίνα ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενη τμήματος με
παράλληλα καθήκοντα στη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων ΠΕ Μεσσηνίας για θέματα
που άπτονται της ειδικότητας που κατέχει.
- Κουρής Γεώργιος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων (αποσπασμένος σε άλλο φορέα)
- Μαλαπάνη Νίκη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
Ε. Αυτοτελές Τμήμα Εσωτερικού Ελέγχου
Ψυχογιού Βασιλική ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊσταμένη τμήματος
ΣΤ. Αυτοτελές Τμήμα Παλλαϊκής Άμυνας και Πολιτικής Σχεδίασης Εκτάκτων Αναγκών
(ΠΑΜ- ΠΣΕΑ)
Αναγνωστοπούλου Ευσταθία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊσταμένη τμήματος
Υπεύθυνοι και υπάλληλοι Γραφείων
1. Γραφείο ΠΑΜ ΠΣΕΑ ΠΕ Αργολίδας
- Κατσούρη Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, υπεύθυνη γραφείου
2. Γραφείο ΠΑΜ ΠΣΕΑ ΠΕ Κορινθίας
- Σιάχρα Δήμητρα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, υπεύθυνη γραφείου
3. Γραφείο ΠΑΜ ΠΣΕΑ ΠΕ Λακωνίας
- Σίδερης Ιωάννης ΔΕ Τεχνικών, υπεύθυνος γραφείου, με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα Πολιτικής Προστασίας ΠΕ Λακωνίας, της Διεύθυνσης Πολιτικής Προστασίας
4. Γραφείο ΠΑΜ ΠΣΕΑ ΠΕ Μεσσηνίας
- Μιχαλεάκου Σταυρούλα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, υπεύθυνη γραφείου
- Παντζή Δήμητρα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
Ζ. Αυτοτελές Γραφείο Τύπου και Δημοσίων Σχέσεων.
Μπακόπουλος Βασίλειος ΔΕ Δημοσιογράφων
Η. Γενικές Διευθύνσεις
1. Πουλοπούλου Αγγελική ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού αναπληρώτρια προϊστάμενη
Γενικής Διεύθυνσης Εσωτερικής Λειτουργίας
2. Αγγελόπουλος Θεόδωρος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού αναπληρωτής προϊστάμενος
Γενικής Διεύθυνσης Ανάπτυξης
3. Διαμαντόπουλος Βασίλειος ΠΕ Ιατρών Δημόσιας Υγείας αναπληρωτής προϊστάμενος
Γενικής Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας
ΜΕΡΟΣ II : Περιφερειακές Υπηρεσίες ανά Γενική Διεύθυνση και τοπική αρμοδιότητα σε
όλη την Περιφέρεια Πελοποννήσου
Α. Περιφερειακές υπηρεσίες υπαγόμενες στη Γενική Διεύθυνση Αναπτυξιακού
Προγραμματισμού Περιβάλλοντος και Υποδομών
Α1: Διεύθυνση Αναπτυξιακού Προγραμματισμού
Αποστολάκης Μιχαήλ ΠΕ Χημικών Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Β. Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα:
1. Τμήμα Σχεδιασμού Περιφερειακής Πολιτικής
- Θάνου Λάτση Βασιλική ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊσταμένη
2. Τμήμα Εφαρμογής Προγραμμάτων και Έργων
- Σπυρόπουλος Κωνσταντίνος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Δεμπέλη Καλλιόπη ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών
3. Τμήμα Κινήτρων Περιφερειακής Ανάπτυξης
- Βυτόγιαννη Χριστοφύλη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
- Βελίσσαρη Γεωργία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα Τεκμηρίωσης
- Χαμπηλομάτης Κωνσταντίνος ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
Α2: Διεύθυνση Περιβάλλοντος και Χωρικού Σχεδιασμού
Μαντζουράνης Παναγιώτης ΠΕ Χημικών Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Χωρικού Σχεδιασμού
- Ρηγούλια Σουλτάνα ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών, προϊσταμένη
- Σιέμπου Αναστασία ΤΕ Τοπογράφων Μηχανικών
- Κατσίμπρα Παναγούλα ΤΕ Τοπογράφων Μηχανικών
- Σαμαρτζή Ευαγγελία ΠΕ Χωροταξίας Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης
2. Τμήμα Περιβάλλοντος
- Μαντζουράνης Παναγιώτης ΠΕ Χημικών Μηχανικών, προϊστάμενος
- Κούρου Ελένη ΔΕ Τεχνικών Σχεδιαστών
3. Τμήμα Υδροοικονομίας
- Μπουζαλάς Αθανάσιος ΠΕ Γεωλόγων , προϊστάμενος
4. Τμήμα Περιβάλλοντος και Υδροοικονομίας ΠΕ Αργολίδας
- Φουφρή Αικατερίνη ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών, προϊστάμενη
- Μιχαλοπούλου Αναστασία ΠΕ Περιβάλλοντος
- Γιαννούλας Ελευθέριος ΠΕ Γεωλόγων
- Κουτσιούνη Μαρία ΠΕ Μηχανικών Χωροταξίας και Περιβάλλοντος
- Κωτσαντής Ιωάννης ΔΕ Τεχνικών
5. Τμήμα Περιβάλλοντος και Υδροοικονομίας ΠΕ Αρκαδίας
- Κουκουβάνης Θωμάς ΠΕ Περιβάλλοντος
6. Τμήμα Περιβάλλοντος και Υδροοικονομίας ΠΕ Κορινθίας
- Γαστουνιώτης Ιωάννης ΠΕ Χημικών Μηχανικών, προϊστάμενος
- Καραμπίνης Κωνσταντίνος ΠΕ Γεωλόγων
- Κιούλος Νικόλαος ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας
- Κόρδαλη Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
7. Τμήμα Περιβάλλοντος και Υδροοικονομίας ΠΕ Λακωνίας
- Παπαγιαννοπούλου Αικατερίνη ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών,
προϊσταμένη
- Καλοίδου Μαρία ΠΕ Μηχανικών Περιβάλλοντος παράλληλα με τα κύρια καθήκοντα
της ως προϊσταμένη στο Τμήμα Πολιτικής Προστασίας ΠΕ Λακωνίας της Διεύθυνσης
Πολιτικής Προστασίας
- Μπατσάκη Πολυξένη ΤΕ Μηχανικών
8. Τμήμα Περιβάλλοντος και Υδροοικονομίας ΠΕ Μεσσηνίας
- Μπεσσής Δημήτριος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος
- Μουρδουκούτας Δημήτριος ΠΕ Γεωπόνων
- Μαράντου Κωνσταντίνα ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας
Α3: Διεύθυνση Τεχνικών Έργων
Μουταφίδης Γεώργιος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Συγκοινωνιακών Έργων
- Σμυρνιώτης Μιχαήλ ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος
- Παρασκευόπουλος Παναγιώτης ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών
- Ζαβάλκου Βασιλική ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανολόγων Μηχανικών
- Καλογεροπούλου Αντωνία ΤΕ Εργοδηγών
- Παγώνη Αικατερίνη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
2. Τμήμα Εργαστηρίων
- Κούνας Λυμπέριος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος
3. Τμήμα Δομών Περιβάλλοντος
- Σίδερη Ευανθία ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενη
- Παπαδημητρίου Αντώνιος ΠΕ Γεωλόγων
- Δημητρακοπούλου Αικατερίνη ΠΕ Γεωλόγων
- Μπλάνας Ανδρέας ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανολόγων Μηχανικών με παράλληλα
καθήκοντα στη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων ΠΕ Αρκαδίας κάθε Πέμπτη και
Παρασκευή για θέματα έργων που άπτονται της ειδικότητας του.
- Αντωνόπουλος Νικόλαος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
Β. Περιφερειακές υπηρεσίες υπαγόμενες στη Γενική Διεύθυνση Εσωτερικής Λειτουργίας
Β1: Διεύθυνση Διαφάνειας και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης
Λούτος Παναγιώτης ΠΕ Πληροφορικής, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα:
1. Τμήμα Διαφάνειας
- Διαριώτη Μαρίνα ΔΕ Προσωπικό Η/Υ, προϊσταμένη με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα Συλλογικών Οργάνων της Διεύθυνσης Διοίκησης για την επίβλεψη θεμάτων
σχετικών με την τήρηση θεμάτων διαφάνειας (εξαιρουμένων των αναρτήσεων που
γίνονται από τους συντάκτες) των πράξεων των συλλογικών οργάνων.
2. Τμήμα Σχεδιασμού και Υποστήριξης Συστημάτων Φορέα
- Λούτος Παναγιώτης ΠΕ Πληροφορικής, προϊστάμενος
3. Τμήμα Υποστήριξης Περιφερειακών Συστημάτων Φορέα
- Γεωργοπούλου Ιωάννα ΤΕ Πληροφορικής, προϊσταμένη
4. Τμήμα Σχεδιασμού Ηλεκτρονικών Υπηρεσιών για τον Πολίτη
- Μακρή Ειρήνη ΔΕ Προσωπικό Η/Υ, προϊστάμενη
5. Τμήμα Πληροφορικής ΠΕ Αργολίδας
- Σχίζας Αθανάσιος ΠΕ Πληροφορικής προϊστάμενος
- Χριστόπουλος Παναγιώτης ΠΕ Πληροφορικής
6. Τμήμα Πληροφορικής ΠΕ Κορινθίας
- Βασιλειάδης Δημήτριος ΤΕ Πληροφορικής, προϊστάμενος
- Παντελίδου Αναστασία ΠΕ Πληροφορικής
- Βλάχος Ιωάννης ΤΕ Πληροφορικής
- Μπαλάφας Βασίλειος ΤΕ Πληροφορικής με παράλληλα καθήκοντα την υποστήριξη
των Τμημάτων 2,4 μέσω Τ.Π.Ε σε συνεργασία με τον προϊστάμενο της Διεύθυνσης
7. Τμήμα Πληροφορικής ΠΕ Λακωνίας
- Κυπρίου Ειρήνη ΠΕ Πληροφορικής, προϊσταμένη με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα Ταμειακής Υπηρεσίας της Διεύθυνσης Διοικητικού Οικονομικού ΠΕ Λακωνίας
σύμφωνα με το άρθρο 87 του Ν.3528/2007 «Κώδικας Δημοσίων Υπαλλήλων» όταν η
προϊσταμένη του Τμήματος απουσιάζει ή κωλύεται
8. Τμήμα Πληροφορικής ΠΕ Μεσσηνίας
- Σκιαδόπουλος Παναγιώτης ΤΕ Πληροφορικής, προϊστάμενος
- Θεοδωρακάκος Ιωάννης ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
- Παπαδοπούλου Αγγελική ΔΕ Προσωπικό Η/Υ
Β2: Διεύθυνση Εξυπηρέτησης του πολίτη
Γκαβά Γεωργία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Συντονισμού
- ……………………………
2. Τμήμα Σχεδιασμού
- ……………………………
Β3: Διεύθυνση Διοίκησης
Πορφύρη Σταματία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα:
1. Τμήμα Προσωπικού
- Αγγελοπούλου Αικατερίνη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού προϊστάμενη
- Πετροπούλου Μαρία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Κασίμου Κωνσταντίνα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
2. Τμήμα Συλλογικών Οργάνων
- Χαραλαμπόπουλος Παναγιώτης ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, προϊστάμενος
- Στρατήγης Τριαντάφυλλος ΔΕ Προσωπικό Η/Υ
- Κάτσουλα Χριστίνα ΔΕ Προσωπικό Η/Υ
- Γεωργοπούλου Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα Γραμματείας της ίδιας Διεύθυνσης για την πρωτοκόλληση και διεκπεραίωση
εγγράφων στο Διοικητήριο της έδρας της Περιφέρειας.
3. Τμήμα Γραμματείας
- Κωτσιοπούλου Μαρία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, προϊστάμενη τμήματος, με
παράλληλα καθήκοντα στο Τμήμα Οικονομικής Διαχείρισης της Δ/νσης Οικονομικού
- Γιαννούλης Σταύρος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα Οικονομικής Διαχείρισης της Δ/νσης Οικονομικού
- Κλουκίνας Χρήστος ΥΕ Βοηθητικού Προσωπικού
- Μαργιώλα Βασιλική ΥΕ Βοηθητικού Προσωπικού
- Μέλλου Βασιλική ΥΕ Επιμελητών
- Τζαβάρα Χρυσούλα ΥΕ Επιμελητών
Β4: Διεύθυνση Οικονομικού
Γκανάς Αριστοτέλης ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα:
1. Τμήμα Προϋπολογισμού & Δημοσιονομικών Αναφορών
- Μπάρκα Χρυσάνθη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
- Λαρέζου Κυριακή ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
2. Τμήμα Ταμειακής Υπηρεσίας – Προσόδων και Περιουσίας
- Γκεράζη Ιωάννα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
- Πετροπούλου Θεοδώρα ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
3. Τμήμα Προμηθειών
- Γεωργόπουλος Ιωάννης ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού προϊστάμενος
- Γιαβή Αλεξία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Αλεξάκου Λεονώρα ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Τετώρος Γεώργιος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα Μισθοδοσίας
- Λατσώνα Ιωάννα ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, προϊστάμενη
- Νακοπούλου Ιωάννα ΔΕ Διοικητικού Λογιστικού
5. Τμήμα Οικονομικής Διαχείρισης
- Καλόθεος Ιωάννης ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, προϊστάμενος
- Παπαδημητρόπουλος Φώτιος ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Γιαννούλης Σταύρος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων παράλληλα με τα κύρια
καθήκοντα του στο Τμήμα Γραμματείας της Δ/νσης Διοίκησης
- Κωτσιοπούλου Μαρία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων παράλληλα με τα κύρια
καθήκοντα της στο Τμήμα Γραμματείας της Δ/νσης Διοίκησης
6. Τμήμα Κίνησης Αυτοκινήτων
- Φωτόπουλος Γεώργιος ΔΕ Οδηγών, προϊστάμενος
- Μυλωνάς Δημήτριος ΔΕ Τεχνικών
- Δούλος Χαράλαμπος ΔΕ Οδηγών
- Ανδρίτσος Αθανάσιος ΔΕ Οδηγών
- Νικολούλιας Νικόλαος ΔΕ Οδηγών
- Παπαδόπουλος Θεοφάνης ΔΕ Οδηγών
- Τασιόπουλος Αθανάσιος ΔΕ Οδηγών
- Πουλάκης Βασίλειος ΔΕ Οδηγών
Γ. Περιφερειακές υπηρεσίες υπαγόμενες στη Γενική Διεύθυνση Περιφερειακής Αγροτικής
Οικονομίας και Κτηνιατρικής
Γ1: Διεύθυνση1
Αγροτικής Οικονομίας
Μητρόπουλος Δημήτριος ΠΕ Γεωπόνων προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα :
1. Τμήμα Προγραμματισμού
- Μαμαλούκου Μαρία ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενη
- Κονταργύρης Βασίλειος ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων

Για την εξυπηρέτηση των λειτουργικών αναγκών της Διεύθυνσης Αγροτικής Οικονομίας ισχύουν και οι αριθμ.
145940/2021, 172616/2021, 172682/2021 αποφάσεις
2. Τμήμα Φυτικής και Ζωικής Παραγωγής
- Μητρόπουλος Δημήτριος ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος
- Αγγελόπουλος Νικόλαος ΠΕ Γεωπόνων
3. Τμήμα Αλιείας
- Μουρλούκου Δήμητρα ΠΕ Βιολόγων Ιχθυολόγων
Γ2: Διεύθυνση2
Κτηνιατρικής
Σταματοπούλου Σοφία ΠΕ Κτηνιάτρων με βαθμό Α, προϊσταμένη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα :
1. Τμήμα Υγείας των Ζώων
- Σουλτάνης Ιωάννης ΠΕ Κτηνιάτρων, προϊστάμενος με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα Κτηνιατρικής της ΔΑΟΚ ΠΕ Αρκαδίας της ίδιας Γενικής Διεύθυνσης
2. Τμήμα Κτηνιατρικής Δημόσιας Υγείας
- Μπουντούρη Μαρία ΠΕ Κτηνιάτρων, προϊστάμενη
3. Τμήμα Κτηνιατρικής Αντίληψης και Φαρμάκων
- Μπουντούρη Μαρία ΠΕ Κτηνιάτρων, προϊσταμένη σύμφωνα με το άρθρο 87 του
Ν.3528/2007 «Κώδικας Δημοσίων Υπαλλήλων»
Δ. Περιφερειακές υπηρεσίες υπαγόμενες στη Γενική Διεύθυνση Ανάπτυξης.
Δ1: Διεύθυνση Βιομηχανίας Ενέργειας και Φυσικών Πόρων
Σταθάς Γεώργιος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα :
1. Τμήμα Τεχνικών Εφαρμογών
- Παπαθανασίου Μαρία ΤΕ Μηχανικών, προϊστάμενη
2. Τμήμα Διοικητικών Διαδικασιών
- ……………………………………………..
Δ2: Διεύθυνση Τουρισμού3

Καράμπελα Κανέλα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα :
1. Τμήμα Σχεδιασμού Τουριστικής Πολιτικής
- ………………………………..……………………………
2. Τμήμα Τουριστικής Προβολής και Υλοποίησης Δράσεων
- ………………………………..…………………………………………………
3. Τμήμα Τουρισμού ΠΕ Αργολίδας
- Μαστοράκη Αγγελική ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού

2
Για την εξυπηρέτηση των λειτουργικών αναγκών της Διεύθυνση Κτηνιατρικής ισχύουν και οι αριθμ.
145940/2021, 172616/2021, 172682/2021 αποφάσεις
3 Μετά την αναδημοσίευση του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας (διόρθωση ημαρτημένων) θα εκδοθεί
συμπληρωματική απόφαση για την στελέχωση των οργανικών μονάδων της Διεύθυνσης
σελ. 12 από 38
- Σαλαπάτα Ελεάνα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
4. Τμήμα Τουρισμού ΠΕ Κορινθίας
- Κωστάμη Ελισσάβετ ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
5. Τμήμα Τουρισμού ΠΕ Λακωνίας
- Κοκκονού Μεταξία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα Δια Βίου Μάθησης Παιδείας και Υποστήριξης της Εκπαίδευσης, Πολιτισμού
και Αθλητισμού ΠΕ Λακωνίας
6. Τμήμα Τουρισμού ΠΕ Μεσσηνίας
- Καρούνου Αθανασία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού παράλληλα με τα κύρια
καθήκοντά της ως προϊσταμένη στο Τμήμα Γραμματειακής υποστήριξης της
Διεύθυνσης Ανάπτυξης ΠΕ Μεσσηνίας
Δ3: Διεύθυνση Παιδείας Πολιτισμού και Αθλητισμού
Τζαβέλα Βασιλική ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα:
1. Τμήμα Δια Βίου Μάθησης Παιδείας και Υποστήριξης της Εκπαίδευσης
- Τζαβέλα Βασιλική ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
2. Τμήμα Πολιτισμού
- Παπαδόπουλος Βασίλειος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
3. Τμήμα Αθλητισμού
- Ασσιούρας Θεόδωρος ΤΕ Μηχανικών, προϊστάμενος
4. Τμήμα Δια Βίου Μάθησης Παιδείας και Υποστήριξης της Εκπαίδευσης, Πολιτισμού και
Αθλητισμού ΠΕ Αργολίδας
- Σκοπετέας Επαμεινώνδας ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Κόλλια Μαρία ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
- Μπάζου Αναστασία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων κατά τις ημέρες Πέμπτη και
Παρασκευή παράλληλα με τα κύρια καθήκοντα της στο Τμήμα Γραμματειακής
Υποστήριξης της Δ/νσης Ανάπτυξης ΠΕ Αργολίδας.
5. Τμήμα Δια Βίου Μάθησης Παιδείας και Υποστήριξης της Εκπαίδευσης, Πολιτισμού και
Αθλητισμού ΠΕ Κορινθίας
- Τασσίνου Βασιλική ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊσταμένη
- Καραβίδα Μαρία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Κοντογιάννη Γεωργία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Βορτελίνου Αργυρώ ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Μπισμπίκη Ανδρονίκη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Τέκνου Κωνσταντίνα ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
6. Τμήμα Δια Βίου Μάθησης Παιδείας και Υποστήριξης της Εκπαίδευσης, Πολιτισμού και
Αθλητισμού ΠΕ Λακωνίας
- Κολοβού Αθανασία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού προϊστάμενη
σελ. 13 από 38
- Μιχαλόχρηστα Ειρήνη ΔΕ Τεχνικών με παράλληλα καθήκοντα κάθε Δευτέρα και
Τρίτη κατά τις ώρες 12:00 – 15:00 στη Δ/νση Ανάπτυξης ΠΕ Λακωνίας.
7. Τμήμα Δια Βίου Μάθησης Παιδείας και Υποστήριξης της Εκπαίδευσης, Πολιτισμού και
Αθλητισμού ΠΕ Μεσσηνίας
- Φίλλιπα Μαρία ΠΕ Διοικητικού – προϊστάμενη
- Κάτσος Ιωάννης ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Γαβρίλη Γεωργία ΠΕ Φυσικής Αγωγής (αποσπασμένη από άλλο φορέα στην ΠΕ
Μεσσηνίας)
- Αβδάλας Δημήτριος ΠΕ Φυσικής αγωγής (αποσπασμένος σε άλλο φορέα)
- Αθανασοπούλου Ευτυχία ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Χριστοπούλου Στυλιανή ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
Ε. Περιφερειακές υπηρεσίες υπαγόμενες στη Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και
Κοινωνικής Μέριμνας.
Ε1: Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας
Καμαρινόπουλος Σωτήριος ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας , προϊστάμενος
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα :
1. Τμήμα Υπηρεσιών και Επαγγελμάτων Υγείας
- Μπορδώκα Αντελίνα ΤΕ Επισκεπτών Υγείας
2. Τμήμα Δημόσιας Υγιεινής
- Καμαρινόπουλος Σωτήριος ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας, προϊστάμενος
3. Τμήμα Πρόληψης και Προαγωγής της Υγείας
- Σωτηρόπουλος Νικόλαος ΠΕ Ψυχολόγων, προϊστάμενος
Ε2: Διεύθυνση Κοινωνικής Μέριμνας
Ψυχάρης Κωνσταντίνος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα και στην Επιτελική Δομή:
1. Τμήμα Κοινωνικής Αρωγής
- Παπούλια Δήμητρα Χριστίνα ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας, προϊστάμενη σύμφωνα με τις
διατάξεις του άρθρου 87 του Ν.3528/2007 «Κώδικας Δημοσίων Υπαλλήλων»
2. Τμήμα Κοινωνικών Υπηρεσιών
- Παπούλια Δήμητρα Χριστίνα ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας, προϊστάμενη σύμφωνα με τις
διατάξεις του άρθρου 87 του Ν.3528/2007 «Κώδικας Δημοσίων Υπαλλήλων»
3. Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας
- Παπούλια Δήμητρα Χριστίνα ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας, προϊστάμενη
σελ. 14 από 38
ΜΕΡΟΣ III : Περιφερειακές Υπηρεσίες ανά Γενική Διεύθυνση και τοπική αρμοδιότητα στις
Περιφερειακές Ενότητες Αργολίδας, Αρκαδίας, Κορινθίας, Λακωνίας και Μεσσηνίας.
Α. Περιφερειακές Υπηρεσίες ανά Γενική Διεύθυνση και τοπική αρμοδιότητα στην
Περιφερειακή Ενότητα Αργολίδας
Α1: Διεύθυνση Τεχνικών Έργων ΠΕ Αργολίδας
Καχριμάνη Κωνσταντίνα ΠΕ Μηχανικών, προϊστάμενη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Συγκοινωνιακών Έργων
- Μητροβγένης Σπυρίδωνας ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών – προϊστάμενος
- Δούκας Αναστάσιος ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
- Ηλίας Γεώργιος ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
- Πλασκασοβίτης Ιωάννης ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών
- Χαραμής Θεόδωρος ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών
- Αδαμόπουλος Θεοφάνης ΔΕ Χειριστών Μηχανημάτων
- Κούρος Παναγιώτης ΔΕ Χειριστών Μηχανημάτων
- Τσιράκης Ευάγγελος ΔΕ Χειριστών Μηχανημάτων
- Παππάς Γεώργιος ΥΕ Επιμελητών
2. Τμήμα Εργαστηρίων
- Πέζου Κωνσταντίνα ΠΕ Χημικών Μηχανικών, προϊστάμενη με παράλληλα
καθήκοντα σε θέματα έργων στα τμήματα 1 και 3
- Χρυσόπουλος Ιωάννης ΔΕ Τεχνικών με παράλληλα καθήκοντα στα Τμήματα 1 και 3
3. Τμήμα Δομών Περιβάλλοντος
- Κατσαφάρα Δήμητρα ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών- προϊστάμενη
- Δημητρίου Ελένη ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών
- Κοτσοβού Γεωργία Φαίδρα ΠΕ Αρχιτεκτόνων Μηχανικών
- Κουτσουρόπουλος Φώτιος ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
- Τζίμα Αθανασία ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
- Σαραβάκου Αγγελική ΤΕ Πολιτικών Δομικών Έργων
- Τρέμπελας Χαράλαμπος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Κοντός Δημήτριος ΔΕ Τεχνικών
Α2: Διεύθυνση Διοικητικού Οικονομικού ΠΕ Αργολίδας
Μαυρόγιαννης Επαμεινώνδας ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Προσωπικού και Μισθοδοσίας
- Cole Mary ΠΕ Διοικητικού - προϊστάμενη
- Λιουλιούκου Ευαγγέλια ΠΕ Διοικητικού
σελ. 15 από 38
- Ντούτσου Βασιλική ΠΕ Διοικητικού
- Τουρούκη Ρεβέκκα ΠΕ Διοικητικού
- Τσαγκαρέλη Βασιλική ΠΕ Πληροφορικής
- Γεωργοπούλου Παναγιώτα ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
- Κοράλλη Ελένη ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
- Χειβιδόπουλος Αναστάσιος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων (σε άδεια άνευ αποδοχών)
2. Τμήμα Ταμειακής Υπηρεσίας
- Τασσιάνα Φανή ΠΕ Οικονομικού, προϊστάμενη
- Καραγιάννης Αναστάσιος ΠΕ Διοικητικού
- Στραβουδάκης Γεώργιος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
3. Τμήμα Προμηθειών
- Μάντζαρη Ελένη ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, προϊστάμενη
- Χατζάρας Αριστείδης ΠΕ Διοικητικού
- Κόλλια Στυλιανή ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
- Κολιγκιώνη Γρηγορία ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
4. Τμήμα Οικονομικής Υποστήριξης Περιουσίας και Προσόδων
- Σάββα Βασιλική ΠΕ Διοικητικού, προϊστάμενη
- Κορωναίου Πατρίνα ΠΕ Οικονομικού
- Λιμνιάτη Ειρήνη Αικατερίνη ΠΕ Διοικητικού
5. Τμήμα Γραμματείας
- Μαραγκός Διονύσιος ΠΕ Διοικητικού, προϊστάμενος
- Καλύβας Κωνσταντίνος ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
- Τσίμπου Ιωάννα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Βαμβακά Άννα ΔΕ Αποθηκάριων
- Ευστρατίου Αναστάσιος ΥΕ Βοηθητικού Προσωπικού
6. Γραφείο Κίνησης
- Δεσύπρης Νικόλαος ΔΕ Οδηγών - υπεύθυνος γραφείου
- Λελεμψής-Αντωνόπουλος Αθανάσιος ΔΕ Οδηγών
- Λέντζος Παναγιώτης ΔΕ Οδηγών
- Μπουρδέρης Δημήτριος ΔΕ Οδηγών
- Στάθης Ιωάννης ΔΕ Οδηγών
- Χριστόπουλος Χρήστος ΔΕ Οδηγών
Α3: Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής ΠΕ Αργολίδας
Θεοδώρου Αγγελική ΠΕ Κτηνιάτρων, προϊστάμενη
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα και Γραφείο
1. Τμήμα Ποιοτικού και Φυτοϋγειονομικού Ελέγχου
- Σπανού Κωνσταντίνα ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενη
- Γκούμα Μαρία ΠΕ Γεωπόνων
- Καβούλας Εμμανουήλ ΠΕ Γεωπόνων
σελ. 16 από 38
- Μαραθιανού Μαρία ΠΕ Γεωπόνων
- Ντούρος Χρήστος ΠΕ Γεωπόνων
- Σεραφείμ Δημήτριος ΠΕ Διοικητικού
2. Τμήμα Φυτικής και Ζωικής Παραγωγής
- Καραχάλιος Ηλίας ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος
- Ζαββός Ευθύμιος ΠΕ Γεωπόνων
- Μαρκούτη Χριστίνα ΠΕ Γεωπόνων
- Μιχαλοπούλου Άλκηστη ΠΕ Γεωπόνων
- Σπυροπούλου Βασιλική ΠΕ Γεωπόνων
- Στιβακτάκης Δημήτριος ΠΕ Γεωπόνων
- Λεβιδιώτης Στέφανος ΠΕ Διοικητικού
- Γηραιώτου Δέσποινα ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Καραμάνου Μαρίνα ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Κουρόγιωργας Γεώργιος ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Παπανδριανού Μαρία ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Πέππας Βασίλειος ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Καλαμπούρδα Ζαχαρούλα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Καλκατήρα Παναγιώτα ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
3. Τμήμα Κτηνιατρικής
- Αρβανίτης Αθανάσιος ΠΕ Κτηνιάτρων , προϊστάμενος
- Τάγκαλης Δημήτριος ΠΕ Κτηνιάτρων
- Φουντά Μαρία ΠΕ Κτηνιάτρων
- Χαντζη Ευσταθία-Σταυρούλα ΠΕ Διοικητικού
- Παπαϊωάννου Παναγιώτης ΔΕ Σπερματεγχυτών
- Ζόγκα Κονδύλω-Ελένη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα Αλιείας
- Καζάς Θεοδόσιος ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος
- Λαμπρόπουλος Εμμανουήλ ΠΕ Γεωπόνων
5. Τμήμα Εγγείων Βελτιώσεων
- Γκαύρου Βασιλική ΠΕ Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, προϊστάμενη
- Μπουσδρής Δημήτριος ΠΕ Δασολόγων
- Ασκοξυλάκη Ειρήνη ΠΕ Γεωπόνων
- Σταματελοπούλου Ελένη ΠΕ Διοικητικού
6. Γραφείο Αγροτικής Οικονομίας Κρανιδίου
- Δημουλά Δέσποινα ΠΕ Γεωπόνων
σελ. 17 από 38
Α4: Διεύθυνση Ανάπτυξης ΠΕ Αργολίδας
Κωνσταντοπούλου Αικατερίνη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Χορήγησης Αδειών Ανάπτυξης Ενέργειας και Φυσικών Πόρων
- Μπόμπολης Νικόλαος ΠΕ Μηχανικών Μεταλλείων Μεταλλουργών, προϊστάμενος
- Μουρτζούχου Ανθούλα ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών
- Ξυγκάκης Λεωνίδας ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών
2. Τμήμα Επαγγέλματος
- Καραγιάννης Γεώργιος ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, προϊστάμενος
- Θωμοπούλου Κωστούλα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
3. Τμήμα Εμπορίου και Απασχόλησης
- Καπόγιαννη Μαρκέλλα ΠΕ Διοικητικού, προϊστάμενη
- Αθανασούλιας Ελευθέριος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού/ Διοικητικού
- Δελλατόλα Νικολέττα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού/ Διοικητικού
- Καραμάνου Σεβαστιάνα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού/ Διοικητικού
4. Τμήμα Γραμματειακής Υποστήριξης
- Κουρή Σταυρούλα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, προϊστάμενη
- Μπάζου Αναστασία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα Δια Βίου Μάθησης Παιδείας και Υποστήριξης της Εκπαίδευσης, Πολιτισμού
και Αθλητισμού ΠΕ Αργολίδας κατά τις ημέρες Πέμπτη και Παρασκευή.
Α5: Διεύθυνση Μεταφορών και Επικοινωνιών ΠΕ Αργολίδας
Τρίκκας Γεώργιος ΠΕ Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Αδειών Κυκλοφορίας
- Μπάρλα Γεωργία ΠΕ Διοικητικού, προϊστάμενη
- Κωνσταντίνου Ευάγγελος ΠΕ Διοικητικού
- Παναγής Σιατερλής Χρήστος ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Καρέλης Χρήστος ΔΕ Τεχνικών
- Μπαστούνης Γεώργιος ΔΕ Νυχτοφυλάκων
- Αγγέλαινας Δημήτριος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
2. Τμήμα Τεχνικό
- Άσπρου Ελένη ΠΕ Μηχανολόγων Μηχανικών, προϊστάμενη
- Τσιλιμπής Παναγιώτης ΤΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
- Τότσικας Σπυρίδων ΔΕ Τεχνικών
3. Τμήμα Χορήγησης Αδειών Οδήγησης
- Τσιούλος Κωνσταντίνος ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, προϊστάμενος
- Πασιόπουλος Γεώργιος ΠΕ Διοικητικού
- Αλεξίου Φώτιος ΔΕ Τεχνικών
- Καδής Γεώργιος ΔΕ Τεχνικών
σελ. 18 από 38
- Μανώλη Μαρίνα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Τσιροπούλου Ελένη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα ΚΤΕΟ
- Κοδέλας Δημήτριος ΠΕ Διοικητικού, προϊστάμενος με παράλληλα καθήκοντα στο
Τεχνικό Τμήμα.
5. Τμήμα Γραμματειακής Υποστήριξης
- Μπελεσιώτης Πέτρος ΔΕ Προσωπικού Η/Υ, προϊστάμενος
- Βαμβακάς Αναστάσιος ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Ζώη Ερμιόνη ΥΕ Βοηθητικού Προσωπικού
Α6: Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας ΠΕ Αργολίδας
Καραφωτιάς Γεώργιος ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Περιβαλλοντικής Υγιεινής και Υγειονομικού Ελέγχου
- Πίτσου Αγγελική ΤΕ Επισκεπτών Υγείας, υπάλληλος
- Κούσσα Ολυμπία ΔΕ Αποθηκάριων υπάλληλος
2. Τμήμα Κοινωνικής Αλληλεγγύης
- Δεμελή Ελένη ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας, προϊστάμενη
- Χατζηγεωργίου Δέσποινα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, υπάλληλος
- Μπρούσαλη Γεωργία ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας, υπάλληλος
- Ρομποτή Ζωή ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας, υπάλληλος
- Φράγκου Μαρίνα ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας, υπάλληλος
- Αλεφαντή Αφροδίτη ΔΕ Υγείας Πρόνοιας, υπάλληλος
- Σεραφείμ Μαγδαληνή ΔΕ Προσωπικού Η/Υ, υπάλληλος
- Φιλιππουπολίτη Αικατερίνη ΔΕ Διοικητικού Λογιστικού, υπάλληλος
3. Τμήμα Φαρμάκων και Φαρμακείων
- Μαυροειδή Γεωργία ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Υγείας Πρόνοιας, υπάλληλος
- Καλογερόπουλος Ιωάννης ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, υπάλληλος
- Καμβύση Θωμαΐς ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, υπάλληλος
Β. Περιφερειακές Υπηρεσίες ανά Γενική Διεύθυνση και τοπική αρμοδιότητα στην
Περιφερειακή Ενότητα Αρκαδίας
Β1: Διεύθυνση Τεχνικών ΠΕ Αρκαδίας
Πανουκλιάς Κωνσταντίνος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Συγκοινωνιακών Έργων
- Κοκοσιούλη Ελένη ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενη
- Κακκίση Ιωάννα ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών
σελ. 19 από 38
- Βάγιας Ιωάννης ΤΕ Πολιτικών Έργων Υποδομής
- Ζαραφέτα Μαγδαληνή ΤΕ Πολιτικών Δομικών Έργων
- Κούβελας Γεώργιος ΔΕ Τεχνικών
- Μπαρκούζος Δημήτριος ΔΕ Τεχνικών
- Αργυρόπουλος Ανάργυρος ΔΕ Τεχνικών
- Παντολέων Παναγιώτης ΔΕ Τεχνικών
- Ρούμπος Χαράλαμπος ΔΕ Τεχνικών
- Ζευκιλής Γεώργιος ΔΕ Τεχνικών
- Σάτλας Χρήστος ΔΕ Τεχνικών
- Βλάχος Κωνσταντίνος ΔΕ Τεχνικών
- Νικολόπουλος Παναγιώτης ΔΕ Χειριστών Μηχανημάτων
- Σίμος Δημήτριος ΔΕ Χειριστών Μηχανημάτων
- Δεκάζος Κωνσταντίνος ΔΕ Χειριστών Μηχανημάτων
- Κανελλόπουλος Αθανάσιος ΥΕ Βοηθητικού Προσωπικού
- Ζώης Ιωάννης ΔΕ Χειριστών Μηχανημάτων
2. Τμήμα Εργαστηρίων
- Σμουδιάνης Γεώργιος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος
- Κυρίμη Μουρλά Ελένη ΔΕ Τεχνικών, υπάλληλος
- Μητροπούλου Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
3. Τμήμα Δομών Περιβάλλοντος
- Τσαρπάλας Νικόλαος ΠΕ Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, προϊστάμενος
- Σκουρέλος Γεώργιος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών
- Μπλάνας Ανδρέας ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών κατά τις ημέρες Πέμπτη και
Παρασκευή για θέματα έργων που άπτονται της ειδικότητας του, παράλληλα με τα
κύρια καθήκοντα του στο αντίστοιχο τμήμα της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων έδρας.
Β2: Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής ΠΕ Αρκαδίας4
Σταυροπούλου Αναστασία ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα και Γραφείο
1. Τμήμα Ποιοτικού και Φυτοϋγειονομικού Ελέγχου
- Θεοδωρακοπούλου Φωτεινή ΠΕ Γεωπόνων με βαθμό Α, προϊστάμενη
- Καρώνης Γεώργιος ΤΕ Τεχνολόγων Τροφίμων
- Ταρλά Ξανθή ΤΕ Τεχνολόγων Τροφίμων
2. Τμήμα Φυτικής και Ζωϊκής Παραγωγής
- Κοκκίνης Δημήτριος ΠΕ Γεωπόνων με βαθμό Α, προϊστάμενος
- Σταθά Αγγελική ΠΕ Γεωπόνων
- Μήτσιος Κωνσταντίνος ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων

4
Για την εξυπηρέτηση των λειτουργικών αναγκών της ΔΑΟΚ ΠΕ Αρκαδίας ισχύουν και η αριθμ. 145940/2021,
172616/2021, 172682/2021 αποφάσεις .
σελ. 20 από 38
3. Τμήμα Κτηνιατρικής
- Σταματοπούλου Σοφία, προϊσταμένη παράλληλα με τα κύρια καθήκοντα ως
προϊσταμένη της Διεύθυνσης Κτηνιατρικής έδρας της ίδιας Γενικής Διεύθυνσης
- Σταματόπουλος Παναγιώτης ΔΕ Γεωτεχνικών υπάλληλος
4. Τμήμα Αλιείας
- Σταυροπούλου Αναστασία ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενη
- Τσέκος Γεώργιος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
5. Τμήμα Εγγείων Βελτιώσεων
- Παπανικολάου Αδαμαντία ΠΕ Γεωπόνων προϊστάμενη
- Γεωργιοπούλου Αθανασία ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Μισσιακός Βασίλειος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
6. Γραφείο Αγροτικής Οικονομίας Άστρους
- Φίλη Παρασκευή ΠΕ Γεωπόνων
7. Γραφείο Αγροτικής Οικονομίας Λεωνιδίου
- Κρεμμύδας Μιλτιάδης ΠΕ Γεωπόνων
8. Αγροτικό Κτηνιατρείο Άστρους
- Μπάρλα Μαριγώ ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
Β3: Διεύθυνση Ανάπτυξης ΠΕ Αρκαδίας
Παναγιωτούρος Ιωάννης ΤΕ Μηχανικών , προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Χορήγησης Αδειών Ανάπτυξης Ενέργειας και Φυσικών Πόρων
- Σταθούλια Παρασκευή ΠΕ Μηχανικών, προϊστάμενη σύμφωνα με το άρθρο 87 του
Ν.3528/2007 «Κώδικας Δημοσίων Υπαλλήλων»
2. Τμήμα Επαγγέλματος
- Σταθούλια Παρασκευή ΠΕ Μηχανικών, προϊστάμενη
3. Τμήμα Εμπορίου και Απασχόλησης
- Κοτσιώρη Σοφία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού με βαθμό Α, προϊστάμενη
- Ντόβολος Νικόλαος ΤΕ Τεχνολόγων Τροφίμων
4. Τμήμα Γραμματειακής Υποστήριξης
- Μπίρη Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων με βαθμό Α, προϊστάμενη με
παράλληλα καθήκοντα διοικητικής υποστήριξης στο τμήμα 1.
Β4: Διεύθυνση Μεταφορών και Επικοινωνιών ΠΕ Αρκαδίας
Μισθός Παναγιώτης ΤΕ Μηχανικών , προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Αδειών Κυκλοφορίας
- Πρασίνου Ελένη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, προϊστάμενη
- Καραγιάννης Νικόλαος ΤΕ Μηχανικών με βαθμό Α
σελ. 21 από 38
- Κόκκαλης Κωνσταντίνος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
2. Τμήμα Τεχνικό
- Μισθός Παναγιώτης ΤΕ Μηχανικών, προϊστάμενος
- Μπότουλας Ιωάννης του κλάδου ΔΕ Τεχνικών με βαθμό Α
- Πετρόπουλος Πέτρος ΥΕ Βοηθητικού Προσωπικού
3. Τμήμα Χορήγησης Αδειών Οδήγησης
- Τυροβολά Γιαννούλα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, προϊστάμενη
- Διοκτήτου Νίκη ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Τοπικής Αυτοδιοίκησης
- Καλδή Γεωργία ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Παρασκευοπούλου Βασιλική του κλάδου ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα ΚΤΕΟ
- Μαθιόπουλος Κωνσταντίνος ΤΕ Μηχανικών, προϊστάμενος
5. Τμήμα Γραμματειακής Υποστήριξης
- Κολιοπούλου Ιωάννα ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, προϊστάμενη
- Αλεξοπούλου Κωστούλα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
Β5: Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας ΠΕ Αρκαδίας
Σιακωτού Κωνσταντίνα ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας , προϊσταμένη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Περιβαλλοντικής Υγιεινής και Υγειονομικού Ελέγχου
- Ξενοδημητροπούλου Μαρία ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας, προϊστάμενη
2. Τμήμα Κοινωνικής Αλληλεγγύης
- Σιαφάκα Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
3. Τμήμα Φαρμάκων και Φαρμακείων
- Μωραϊτου Σμαράγδα ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας
- Σοφία ΠΕ Ιατρών Δημόσιας Υγείας ΕΣΥ (αποσπασμένη από άλλο φορέα)
Γ. Περιφερειακές Υπηρεσίες ανά Γενική Διεύθυνση και τοπική αρμοδιότητα στην
Περιφερειακή Ενότητα Κορινθίας
Γ1: Διεύθυνση Τεχνικών Έργων ΠΕ Κορινθίας
Λούτας Νικόλαος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Συγκοινωνιακών Έργων
- Μαντάς Ιωάννης ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών , προϊστάμενος
- Ράικου Αθηνά ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών
- Τυρλής Κωνσταντίνος ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
- Πυργάκη Ελένη ΠΕ Πληροφορικής
σελ. 22 από 38
- Πουτακίδης Ιωάννης ΤΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
- Κακούρου Αναστασία ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Μπίτζιου Ελένη ΔΕ Τεχνικών Δομικών Έργων
- Πάστρα Ελένη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Ευσταθίου Αικατερίνη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Ιακωβίδης Κωνσταντίνος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
2. Τμήμα Εργαστηρίων
- Κίνοβα Ιωάννα ΤΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενη
3. Τμήμα Δομών Περιβάλλοντος
- Σμυρλόγλου Μυρσίνη ΠΕ Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, προϊσταμένη
- Βλάσσης Μιχαήλ ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών
- Δημόπουλος Κωνσταντίνος ΤΕ Πολιτικών Μηχανικών
- Καρούκης Χρήστος ΤΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
- Μπακόλας Χρήστος ΤΕ Μηχανολόγων Μηχανικών
- Σταματούλης Σπυρογεράσιμος ΤΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
- Ιωάννου Γεώργιος ΤΕ Πληροφορικής
- Καραντζά Αριστέα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Κανιάρης Βασίλειος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
Γ2: Διεύθυνση5
Διοικητικού Οικονομικού ΠΕ Κορινθίας
Παναγόπουλος Ανδρέας ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα και Γραφείο
1. Τμήμα Προσωπικού και Μισθοδοσίας
- Λάμπρου Παναγιώτα του κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊσταμένη
τμήματος και αναπληρώτρια προϊσταμένη Διεύθυνσης σύμφωνα με τις διατάξεις
του άρθρου 87 του Ν.3528/2007 «Κώδικας Δημοσίων Υπαλλήλων»
- Καραγιάννη Παρασκευή ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Μπουβή Δήμητρα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Αδάμ Μαρία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Πουνέντη Ασπασία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Τσιάνου Παρασκευή ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Οικονόμου Δημήτριος ΥΕ Βοηθητικό Προσωπικό
- Μπόρση Παναγιώτα ΥΕ Βοηθητικό Προσωπικό
- Ζαφειράκη Ελισσάβετ ΥΕ Βοηθητικό Προσωπικό
2. Τμήμα Ταμειακής Υπηρεσίας
- Χουσελάς Τρύφωνας ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, προϊστάμενος
- Δάμη Μαρίνα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων

5
Για την στελέχωση της Διεύθυνσης Διοικητικού Οικονομικού λαμβάνονται πέραν των άλλων αναφερομένων
υπόψη τα αριθ. 11 και 12 σχετικά στο σκεπτικό της παρούσας
σελ. 23 από 38
- Γκέργκης Παντελής ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
3. Τμήμα Προμηθειών
- Παναγοπούλου Ελίνα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
- Μιχάκη Ευαγγελία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Τσουλουχά Αναστασία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Πούρος Λέανδρος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Χριστοδούλου Ασημίνα ΠΕ Διοικητικού
- Αρβανίτη Χαρούλα ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Πινώτη Γεωργία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα Οικονομικής Υποστήριξης Περιουσίας και Προσόδων
- Κυριαζής Παύλος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Μπούφη Βαρβάρα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Νικολαϊδη Ερασμία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Κακογιάννη Αγγελική ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
- Δασκαλάκη Αθηνά ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
5. Τμήμα Γραμματείας
- Κεφάλου Αγλαία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού – προϊστάμενη
- Αθανασούλη Άννα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Γκότσης Κωνσταντίνος ΥΕ Επιμελητών
6. Γραφείο Κίνησης
- Ρέβη Σοφία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, υπεύθυνη γραφείου
- Γιαννουλάκου Καλιόπη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Καραγιάννης Γρηγόριος ΔΕ Οδηγών
- Μπενέκας Κλέαρχος ΔΕ Οδηγών
- Ζούμης Νικόλαος ΔΕ Οδηγών
- Μπόλης Σταύρος ΔΕ Οδηγών
- Πανταζής Παναγιώτης ΔΕ Οδηγών
Γ3: Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής ΠΕ Κορινθίας
Μουτάφης Γεώργιος ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα και Γραφείο
1. Τμήμα Ποιοτικού και Φυτοϋγειονομικού Ελέγχου
- Φλώρος Γεώργιος ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος
- Αλεξίου Βασιλική ΠΕ Γεωπόνων
- Παπαϊωάννου Γεώργιος ΠΕ Γεωπόνων
- Βαλλιανάτου Σπυριδούλα ΠΕ Γεωπόνων
- Καλατζής Ιωάννης ΠΕ Γεωπόνων
- Κοτρώνης Ηλίας ΠΕ Γεωπόνων
- Μπανάγη Ιωάννα ΤΕ Τεχνολόγων Τροφίμων
σελ. 24 από 38
- Ρογοκένη Ελένη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
2. Τμήμα Φυτικής και Ζωικής Παραγωγής
- Ρούσση Θεοδώρα ΠΕ Γεωπόνων , προϊσταμένη
- Ζούζα Αναστασία ΠΕ Γεωπόνων
- Μακρής Κωνσταντίνος ΠΕ Γεωπόνων
- Ρισσάκη Κλεοπάτρα ΠΕ Γεωπόνων
- Πιτσούνη Ελένη ΠΕ Γεωπόνων
- Τσιράκης Παναγιώτης ΠΕ Γεωπόνων
- Μανωλάκη Αικατερίνη ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Μπούλτα Ειρήνη ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Φίλης Κωνσταντίνος ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Κονδύλη Αγγελική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Κανέλλου Μαρία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
3. Τμήμα Κτηνιατρικής
- Ευαγγελόπουλος Κωνσταντίνος ΠΕ Κτηνιάτρων, προϊστάμενος
- Ασημακοπούλου Σοφία ΠΕ Κτηνιάτρων
- Δουδούμη Παρασκευή ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Λιάκουρα Γεωργία ΔΕ Χειριστών Η/Υ
- Δελώνα Δήμητρα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα Αλιείας
- Χασιλίδου Πηνελόπη ΠΕ Βιολόγων Ιχθυολόγων, προϊστάμενος
- Λούτας Ιωάννης ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
5. Τμήμα Εγγείων Βελτιώσεων
- Σταματοπούλου Αθανασία Αικατερίνη ΠΕ Μηχανικών, προϊσταμένη
- Παπαφίλη Αθηνά ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Γκόνος Κωνσνταντίνος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Τσάκωνας Παναγιώτης ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
6. Γραφείο Αγροτικής Οικονομίας Κιάτου
- Θεοδώρου Μαρία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Γλαράκη Κυριακή ΥΕ Προσωπικού Καθαριότητας
- Βουβοπούλου Παγώνα ΥΕ Βοηθητικού Προσωπικού
- Πάνου Βασίλειος ΥΕ Επιμελητών
7. Γραφείο Αγροτικής Οικονομίας Κιάτου
- Κόικας Βασίλειος ΠΕ Γεωπόνων με παράλληλα καθήκοντα την υποστήριξη του
Γραφείου Αγροτικής Οικονομίας Δερβενίου
- Κολομόδης Αθανάσιος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
8. Γραφείο Αγροτικής Οικονομίας Ξυλοκάστρου
- Ανδρικόπουλος Βλασσάκος ΠΕ Γεωπόνων
- Δουράκου Κωνσταντίνα ΔΕ Προσωπικό Η/Υ
σελ. 25 από 38
- Δουρής Σωτήριος ΠΕ Γεωπόνων
- Πετρόπουλος Ιωάννης ΠΕ Γεωπόνων
9. Γραφείο Αγροτικής Οικονομίας Νεμέας
- Ταρνανίδου Πελαγία ΠΕ Γεωπόνων
- Χρυσικοπούλου Σοφία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
10. Γραφείο Αγροτικής Οικονομίας Δερβενίου
- Κόικας Βασίλειος ΠΕ Γεωπόνων παράλληλα με τα καθήκοντα του στο Γραφείο
Αγροτικής Οικονομίας Κιάτου.
11. Αγροτικό Κτηνιατρικό Γραφείο Ξυλοκάστρου
- Παλαιολόγου Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
12. Αγροτικό Κτηνιατρικό Γραφείο Νεμέας
- Παλαιολόγου Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
13. Κτηνιατρικό Γραφείο Καλλιάνων
- Παυλάκος Ιωάννης ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
Γ4: Διεύθυνση Ανάπτυξης ΠΕ Κορινθίας
Δημόπουλος Κωνσταντίνος ΠΕ Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Χορήγησης Αδειών Ανάπτυξης Ενέργειας και Φυσικών Πόρων
- Κωβαίος Εμμανουήλ του κλάδου ΠΕ Μηχανικών, προϊστάμενος
- Μπακογιάννης Νικόλαος ΠΕ Μηχανικών
- Μανέτα Μαρία ΠΕ Μηχανικών
- Χάλκος Φώτιος ΔΕ Τεχνικών
- Περόγραμβρος Μιχαήλ ΔΕ Τεχνικών
2. Τμήμα Επαγγέλματος
- Τζιβίσκου Παρασκευή του κλάδου ΠΕ Μηχανικών, προϊσταμένη
- Βουδούρη Βασιλική ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Μιχαλοπούλου Αδαμαντία ΤΕ Πληροφορικής
3. Τμήμα Εμπορίου και Απασχόλησης
- Στάρφας Γεώργιος του κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Παπαϊωάννου Σοφία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Χονδρού Δέσποινα ΤΕ Πληροφορικής
- Μπαϊράμης Γεώργιος ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Αργυρόπουλος Στέφανος ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
4. Τμήμα Γραμματειακής Υποστήριξης
- Κόλλια Κωνσταντίνα του κλάδου ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, προϊσταμένη
- Δρίτσα Μιχαλίτσα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Αργυροπούλου Κωνσταντίνα ΥΕ Επιμελητών
σελ. 26 από 38
Γ5: Διεύθυνση6
Μεταφορών και Επικοινωνιών ΠΕ Κορινθίας
Μιχόπουλος Ηλίας ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Αδειών Κυκλοφορίας
- Παπαγγελοπούλου Μαρία ΤΕ Μηχανικών, προϊσταμένη
- Αδάμ Δημήτριος ΤΕ Μηχανικών
- Γκουμάκη Αθηνά ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Τοπικής Αυτοδιοίκησης
- Κούγιας Δημήτριος ΔΕ Τεχνικών
- Βερισολάκης Χαράλαμπος ΔΕ Τεχνικών
- Μενελία Ελένη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Διονέλη Αικατερίνη ΥΕ Βοηθητικό Προσωπικό
2. Τμήμα Τεχνικό
- Γεωργάς Παναγιώτης του κλάδου ΤΕ Εργοδηγών, προϊστάμενος
- Τσιάκος Δημήτριος ΤΕ Μηχανικών
- Μπούρας Ιωάννης ΔΕ Τεχνικών
3. Τμήμα Χορήγησης Αδειών Οδήγησης
- Μιχόπουλος Ηλίας του κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Σαραμαντής Στυλιανός ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Κούστα Ελένη ΔΕ Δακτυλογράφων
- Παναγόπουλος Γεώργιος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Καραχοντζίτη Μαρία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Κανελλοπούλου Ιωάννα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Κολοτούρος Λάμπρος ΔΕ Τεχνικών
- Πατρινόπουλος Δημήτριος ΔΕ Τεχνικών
- Κανελλόπουλος Δημήτριος ΥΕ Τεχνικών
- Παππά Ολυμπία ΥΕ Εργατών
4. Τμήμα ΚΤΕΟ
- Παγώνη Ελένη του κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
- Αντωνόπουλος Γεώργιος ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας
5. Τμήμα Γραμματειακής Υποστήριξης
- Λατανιώτης Παύλος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, προϊστάμενος
- Γκιώνη Σοφία ΔΕ Δακτυλογράφων
- Καρδαράς Λυκούργος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Άσπρου Ευτυχία ΥΕ Προσωπικού Καθαριότητας

6
Για την στελέχωση της Διεύθυνσης Διοικητικού Οικονομικού λαμβάνονται υπόψη πέραν των άλλων
αναφερομένων τα αριθ. 11 και 12 σχετικά στο σκεπτικό της παρούσας
σελ. 27 από 38
Γ6: Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας ΠΕ Κορινθίας
Πέρρος Μιχαήλ ΠΕ Ιατρών με βαθμό Α, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Περιβαλλοντικής Υγιεινής και Υγειονομικού Ελέγχου
- Πέρρος Μιχαήλ ΠΕ Ιατρών , προϊστάμενος
- Κεφαλά Όλγα ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας
- Κουτρούλη Σοφία – Βασιλική ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας
2. Τμήμα Κοινωνικής Αλληλεγγύης
- Θελερίτης Κωνσταντίνος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Πρεβεζάνος Δημήτριος ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας
- Αθανασοπούλου Μαρία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Μαρδίκη Παρασκευή ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
3. Τμήμα Φαρμάκων και Φαρμακείων
- Γεωργακλή Μαρία ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας, προϊστάμενη
- Μαυραγάνη Αικατερίνη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Σταθά Παναγιώτα ΔΕ Γεωτεχνικών
- Σαλαούνη Αναστασία ΔΕ Νοσηλευτών
- Χρόνη Σοφία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
Δ. Περιφερειακές Υπηρεσίες ανά Γενική Διεύθυνση και τοπική αρμοδιότητα στην
Περιφερειακή Ενότητα ΛΑΚΩΝΙΑΣ
Δ1: Διεύθυνση Τεχνικών Έργων ΠΕ Λακωνίας
Παναγάκης Παναγιώτης ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών , προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Συγκοινωνιακών Έργων
- Πλειώτας Άγγελος του κλάδου ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος με
παράλληλα καθήκοντα στο Τμήμα 3 για επιβλέψεις έργων αρμοδιότητας του
τμήματος
- Κουλογεωργίου Παναγιώτης Χρυσοβαλάντης ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων
Μηχανικών με παράλληλα καθήκοντα στο Τμήμα Εγγείων Βελτιώσεων της ΔΑΟΚ ΠΕ
Λακωνίας
- Παπαδάκος Λεωνίδας ΤΕ Πολιτικών Μηχανικών με παράλληλα στο Τμήμα
Χορήγησης Αδειών Ανάπτυξης Ενέργειας και Φυσικών Πόρων της Δ/νσης Ανάπτυξης
ΠΕ Λακωνίας
- Σαραντάκου Σταυρούλα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα 3
- Παπαδάκος Γεώργιος ΔΕ Χειριστών Μηχανημάτων
- Σταυρόπουλος Δημήτριος ΥΕ Χειριστών Μηχανημάτων
σελ. 28 από 38
2. Τμήμα Εργαστηρίων
- Χλωράκος Δημήτριος του κλάδου ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών , προϊστάμενος με
παράλληλα καθήκοντα στα Τμήματα 1 και 3 για υποστήριξη σε θέματα έργων
- Καλλιντέρης Ευθύμιος ΔΕ Τεχνικών με παράλληλα καθήκοντα στο Τμήμα 1
3. Τμήμα Δομών Περιβάλλοντος
- Τζανετέα Βασιλική του κλάδου ΠΕ Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, προϊσταμένη
- Κολλιάκος Άγγελος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών με παράλληλα καθήκοντα στο Τμήμα 1
- Κωστάκος Παναγιώτης ΤΕ Τοπογράφων Μηχανικών με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα 1
Δ2: Διεύθυνση Διοικητικού Οικονομικού ΠΕ Λακωνίας
Δογαντζή Παναγιώτα ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού, προϊστάμενη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα και Γραφείο
1. Τμήμα Προσωπικού και Μισθοδοσίας
- Παπαδάκου Χριστοφύλη του κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
- Νακοπούλου Μαρία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Τενεκετζής Κωνσταντίνος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα 4
2. Τμήμα Ταμειακής Υπηρεσίας
- Κατσαούνη Βασιλική Χριστίνα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
3. Τμήμα Προμηθειών
- Αλεξάκης Πολύδωρος του κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Σταυράκος Περικλής ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα Οικονομικής Υποστήριξης Περιουσίας και Προσόδων
- Σταθάκος Βασίλειος του κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Κουλούρη Αγγελική ΠΕ Πληροφορικής
- Χιώτης Παναγιώτης ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα 1
5. Τμήμα Γραμματείας
- Αραχωβίτη Ελένη του κλάδου ΔΕ Προσωπικό Η/Υ, προϊστάμενη με παράλληλα
καθήκοντα την γραμματειακή και διοικητική υποστήριξη στο Τμήμα 1
- Σουγλάκου Θεοδούλη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Τσιγαρίδας Λάμπρος ΥΕ Επιμελητών
6. Γραφείο Κίνησης
- Πάντος Παναγιώτης ΔΕ Οδηγών, υπεύθυνος γραφείου
- Τσέτσεκας Δημήτριος ΔΕ Οδηγών με παράλληλα καθήκοντα στη Δ/νση Τεχνικών
Έργων ΠΕ Λακωνίας
- Ψυχόπαιδας Νικόλαος ΔΕ Οδηγών με παράλληλα καθήκοντα στη Δ/νση Τεχνικών
Έργων ΠΕ Λακωνίας
σελ. 29 από 38
Δ3: Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής ΠΕ Λακωνίας
Κατσιμαλής Γεώργιος ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα και Γραφείο
1. Τμήμα Ποιοτικού και Φυτοϋγειονομικού Ελέγχου
- Θεοφιλάκος Μιχαήλ ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος
- Γρηγοράκου Αφροδίτη ΠΕ Γεωπόνων
- Κουνάβη Φωτεινή ΠΕ Γεωπόνων με παράλληλα καθήκοντα στο Τμήμα 2 της ίδιας
Δ/νσης
- Κουτρελάκος Αλέξανδρος ΠΕ Γεωπόνων
- Ρουμελιώτης Γεώργιος ΠΕ Γεωπόνων με παράλληλα καθήκοντα στο Τμήμα 2 της
ίδιας Δ/νσης
- Σαμιώτης Κωνσταντίνος ΠΕ Γεωπόνων
- Κατσαρός Αθανάσιος ΠΕ Γεωπόνων με παράλληλα καθήκοντα στο Τμήμα 5 της ίδιας
Δ/νσης
- Χριστοφιλάκος Παναγιώτης, ΠΕ Γεωπόνων
2. Τμήμα Φυτικής και Ζωικής Παραγωγής
- Βουνάσης Κωνσταντίνος ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος
- Αποστολάκου Παναγιώτα ΠΕ Γεωπόνων
- Μητσοπούλου Δήμητρα ΠΕ Γεωπόνων
- Νίκια Βασιλική ΠΕ Γεωπόνων με παράλληλα καθήκοντα στο Τμήμα 1 της ίδιας
Δ/νσης
- Ρουμανά Μαρία ΠΕ Γεωπόνων με παράλληλα καθήκοντα στο Τμήμα 1 της ίδιας
Διεύθυνσης
- Μαυρίδης Απόστολος ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
3. Τμήμα Κτηνιατρικής
- Στρατηγάκος Ηλίας ΠΕ Κτηνιάτρων, προϊστάμενος
- Μπάρλα Κωνσταντίνα ΠΕ Κτηνιάτρων
- Παπαγεωργακοπούλου Ελένη ΠΕ Κτηνιάτρων
- Πουλοπούλου Ευαγγελία ΠΕ Κτηνιάτρων
- Μερεκούλιας Παναγιώτης ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
4. Τμήμα Αλιείας
- Ράλλης Ιωάννης ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος με παράλληλα στο Τμήμα 1 της ίδιας
Διεύθυνσης
- Μιχαλαριά Δέσποινα ΠΕ Γεωπόνων με παράλληλα στο Τμήμα 2 της ίδιας
Διεύθυνσης
5. Τμήμα Εγγείων Βελτιώσεων
- Μπουραζάνης Γεώργιος ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος
- Κούρου Ιωάννα ΠΕ Γεωπόνων
- Κανελλάκης Σαράντης ΠΕ Γεωπόνων
σελ. 30 από 38
6. Αγροτικό Κτηνιατρείο Μολάων (Γραφείο)
- Παυλάκης Νικόλαος ΠΕ Κτηνιάτρων
- Αναστασίου Αθηνά ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
Δ4: Διεύθυνση Ανάπτυξης ΠΕ Λακωνίας
Κωνσταντοπούλου Δήμητρα ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊσταμένη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Χορήγησης Αδειών Ανάπτυξης Ενέργειας και Φυσικών Πόρων
- Βαρβιτσιώτη Γεωργία ΠΕ Μηχανολόγων Μηχανικών, προϊστάμενη
- Παναγόπουλος Γεώργιος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα 2
2. Τμήμα Επαγγέλματος
- Κυλιντηρέας Λεωνίδας ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανολόγων Μηχανικών, προϊστάμενος
με παράλληλα καθήκοντα στη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων ΠΕ Λακωνίας για θέματα
έργων που άπτονται της ειδικότητας που κατέχει.
3. Τμήμα Εμπορίου και Απασχόλησης
- Αγριτέλλης Ευστράτιος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Καρούνης Βασίλειος ΤΕ Τεχνολόγων Τροφίμων (αποσπασμένος σε άλλο φορέα)
4. Τμήμα Γραμματειακής Υποστήριξης
- Καρούνη Ελένη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη με παράλληλα
καθήκοντα διοικητικής υποστήριξης στο Τμήμα 3
Δ5: Διεύθυνση Μεταφορών και Επικοινωνιών ΠΕ Λακωνίας
Ηλιόπουλος Δήμος ΠΕ Μηχανολόγων Μηχανικών , προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Αδειών Κυκλοφορίας
- Κουμουστιώτης Δημήτριος ΤΕ Μηχανικών Οχημάτων, προϊστάμενος
- Χαντζής Παναγιώτης ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Καψάλης Ηλίας ΔΕ Τεχνικών
- Χριστοφυλάκης Γεώργιος ΥΕ Επιμελητών
2. Τμήμα Τεχνικό
- Κωνσταντέλλος Γεώργιος του κλάδου ΠΕ Μηχανολόγων Μηχανικών,
προϊστάμενος
3. Τμήμα Χορήγησης Αδειών Οδήγησης
- Σακελλαροπούλου Ελένη ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Τοπικής Αυτοδιοίκησης,
προϊσταμένη
- Σεψάς Σταύρος ΔΕ Τεχνικών
- Χαντζής Βασίλειος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων υπάλληλος με παράλληλα στο
Τμήμα 5 της ίδιας Διεύθυνσης
σελ. 31 από 38
4. Τμήμα ΚΤΕΟ
- Κουμουστιώτης Δημήτριος ΤΕ Μηχανικών Οχημάτων, προϊστάμενος
5. Τμήμα Γραμματειακής Υποστήριξης
- Μιχελάκου Ευαγγελία του κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη με
παράλληλα καθήκοντα Διοικητικής Υποστήριξης στο Τμήμα 1 της ίδιας Διεύθυνσης
Δ6: Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας ΠΕ Λακωνίας
Φλεβαράκη Παναγιώτα ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας, προϊστάμενη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Περιβαλλοντικής Υγιεινής και Υγειονομικού Ελέγχου
- Μανιατάκος Βασίλειος ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας - προϊστάμενος
2. Τμήμα Κοινωνικής Αλληλεγγύης
- Οικονομοπούλου Αναστασία ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
3. Τμήμα Φαρμάκων και Φαρμακείων
- Κρητικού Σοφία ΤΕ Επαγγελμάτων Υγείας Πρόνοιας
Ε. Περιφερειακές Υπηρεσίες ανά Γενική Διεύθυνση και τοπική αρμοδιότητα στην
Περιφερειακή Ενότητα Μεσσηνίας
Ε1: Διεύθυνση Τεχνικών Έργων ΠΕ Μεσσηνίας
Γιαννακέας Παναγιώτης ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Συγκοινωνιακών Έργων
- Καρτερελιώτης Σταύρος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος
- Γαζούλη Άννα ΠΕ Μηχανικών
- Γιαννόπουλος Θεόδωρος ΠΕ Μηχανικών
- Τσουμελέας Χρήστος ΠΕ Μηχανικών
- Ηλιόπουλος Σταύρος ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Γαιτάνης Ευάγγελος ΔΕ Τεχνικών
- Κότσης Παναγιώτης ΔΕ Τεχνικών
- Θεοδωρακόπουλος Αντώνιος ΔΕ Τεχνικών
- Γιάνναρης Αναστάσιος ΔΕ Χειριστών Μηχανημάτων
- Καλαρίτης Ιωάννης ΔΕ Οδηγών
- Τριαντόπουλος Κωνσταντίνος ΔΕ Οδηγών
2. Τμήμα Εργαστηρίων
- Παπαγιαννόπουλος Ηλίας ΤΕ Μηχανολόγων Μηχανικών, προϊστάμενος
- Αντωνακόπουλος Αθανάσιος ΥΕ Εργατών
3. Τμήμα Δομών Περιβάλλοντος
- Καλδής Δημήτριος ΠΕ Πολιτικών Μηχανικών, προϊστάμενος
σελ. 32 από 38
- Μπεχράκης Κυριάκος ΠΕ Μηχανικών
- Αδαμόπουλος Κωνσταντίνος ΤΕ Μηχανικών
- Κουμούτσου Μαρία ΤΕ Μηχανικών
- Διαμαντή Αφροδίτη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Δούσης Παναγιώτης ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
Ε2: Διεύθυνση Διοικητικού Οικονομικού ΠΕ Μεσσηνίας
Μουντζούρης Δημήτριος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα και Γραφείο
1. Τμήμα Προσωπικού και Μισθοδοσίας
- Λέκκα Νικολίνα του κλάδου ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
- Καραμπάτσου Αικατερίνη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Μπιτσάνη Βενετία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Κατσαμάτσα Αναστασία ΠΕ Πληροφορικής, προϊστάμενη.
- Πρίφτη Φωφώ ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Καννελοπούλου Ισμήνη ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Πετροπούλου Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Χιώτη Άννα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
2. Τμήμα Ταμειακής Υπηρεσίας
- Παπαδήμα Αλευρά Τζένη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊσταμένη
- Ζιμπίλη Σοφία ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Λάσκαρη Φωτεινή ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Γυπατίδης Σοφιανός ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Τοπικής Αυτοδιοίκησης
(αποσπασμένος σε άλλο φορέα)
3. Τμήμα Προμηθειών
- Τζίβα Φωτεινή του κλάδου ΠΕ Διοικητικού - προϊστάμενη
- Δραγώνα Παναγιώτα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Καραθανάση Στυλιανή ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Καραϊσκου Δέσποινα ΠΕ Διοικητικού
- Μαρκόπουλος Ηλίας ΔΕ Προσωπικό Η/Υ
- Μηλαίου Γεωργία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Παπαδοπούλου Γεωργία ΔΕ Προσωπικό Η/Υ
4. Τμήμα Οικονομικής Υποστήριξης Περιουσίας και Προσόδων
- Κουφόγιαννης Παναγιώτης ΠΕ Διοικητικού, προϊστάμενος
- Κάππου Δέσποινα ΠΕ Διοικητικού
- Κωνσταντακοπούλου Κωστούλα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Καίκη Ελένη ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
- Κωνσταντακοπούλου Ευγενία ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού
5. Τμήμα Γραμματείας
- Ξεπαπαδάκη Βικτωρία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
σελ. 33 από 38
- Μερεζιά Ελένη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Πολιτοπούλου Μαγδαληνή ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Ζερβάκος Λάμπρος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Πετροπούλου Καλλιρόη ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
- Βιολατζής Παναγιώτης ΔΕ Τεχνικών
- Κοτσομύτης Κωνσταντίνος ΔΕ Τεχνικών
- Κωνσταντοπούλου Αικατερίνη ΥΕ Επιμελητών
- Αθανασόπουλος Χρήστος ΥΕ Επιμελητών
- Λίγγρης Άγγελος ΥΕ Βοηθητικό Προσωπικό
- Παπαδόπουλος Αντώνιος ΥΕ Βοηθητικό Προσωπικό
- Κοτσομύτη Βασιλική ΥΕ Προσωπικό Καθαριότητας
- Πολυδούρης Μιχαήλ ΥΕ Εργατών
6. Γραφείο Κίνησης
- Τσιαμούλης Δημήτριος ΔΕ Οδηγών υπεύθυνος γραφείου
- Θωμόπουλος Γεώργιος ΔΕ Οδηγών
- Κανελλόπουλος Αντώνιος ΔΕ Οδηγών
- Καραμπέτσος Δημήτριος ΔΕ Οδηγών
- Παυλόπουλος Ηλίας ΔΕ Οδηγών
- Σαρδέλης Αθανάσιος ΔΕ Οδηγών
Ε3: Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής ΠΕ Μεσσηνίας
Σκούλικας Κυριάκος ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα και Γραφεία:
1. Τμήμα Ποιοτικού και Φυτοϋγειονομικού Ελέγχου
- Σκούληκας Κυριάκος ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος
- Αθανασόπουλος Αθανάσιος ΠΕ Γεωπόνων
- Καρυώτη Ειρήνη ΠΕ Γεωπόνων
- Κλείδωνα Αφροδίτη ΠΕ Γεωπόνων
- Κρασσακόπουλος Ανδρέας ΠΕ Γεωπόνων
- Πάττας Αναστάσιος ΠΕ Γεωπόνων
- Πράττης Γεώργιος ΠΕ Γεωπόνων
- Καρούνου Αναστασία ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Λινάρδος Κωνσταντίνος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Λυμπεροπούλου Βασιλική ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
2. Τμήμα Φυτικής και Ζωικής Παραγωγής
- Αντωνοπούλου Γεωργία ΠΕ Γεωπόνων, προϊσταμένη
- Αρχοντάκη Κυριακή ΠΕ Γεωπόνων
- Δημητρούλια Δήμητρα ΠΕ Γεωπόνων
- Δημόπουλος Βασίλειος ΠΕ Γεωπόνων
σελ. 34 από 38
- Καραγεώργη Γεωργία ΠΕ Γεωπόνων
- Μανωλόπουλος Δημήτριος ΠΕ Γεωπόνων
- Τσεμεντζή Καλλιόπη ΠΕ Γεωπόνων
- Μαυροειδή Ευγενία ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων
- Πανταζοπούλου Αναστασία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
3. Τμήμα Κτηνιατρικής
- Κωταντούλα Μαρία του κλάδου ΠΕ Κτηνιάτρων, προϊστάμενη
- Παπαϊωάννου Χαράλαμπος ΠΕ Κτηνιάτρων
- Μαρίνη Κωνσταντίνα ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Τοπικής Αυτοδιοίκησης
- Κανέλλου Μάρθα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα Αλιείας
- Γεωργακοπούλου Ευσταθία του κλάδου ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενη
- Κουρελέα Ευδοκία ΠΕ Βιολόγων Ιχθυολόγων
5. Τμήμα Εγγείων Βελτιώσεων
- Ξενούλη Αικατερίνη του κλάδου ΠΕ Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών,
προϊστάμενη
- Τσούκλερη Ιωάννα ΤΕ Μηχανικών
- Χρυσανθακόπουλος Κωνσταντίνος ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπόνων με καθήκοντα
υποστήριξης στο ΓΟΕΒ ΠΑΜΙΣΟΥ σε εγγειοβελτιωτικά θέματα
- Μάντζαρη Αλεξάνδρα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
6. Γραφείο Αγροτικής Οικονομίας Πύλου
- Μαργαρώνη Ξανθή ΠΕ Γεωπόνων
- Τσίτσος Νικόλαος ΠΕ Γεωπόνων
7. Αγροτικό Κτηνιατρείο Καλαμάτας
- Σαρδέλης Δημήτριος ΠΕ Κτηνιάτρων
8. Αγροτικό Κτηνιατρείο Μελιγαλά
- Δούκα Σαβίνη ΠΕ Κτηνιάτρων
Ε4: Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής Τριφυλίας
Παρασκευόπουλος Αντώνιος ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα:
1. Τμήμα Ποιοτικού και Φυτοϋγειονομικού Ελέγχου
- Μπέσσα Σπυριδούλα του κλάδου ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενη
- Παπαγιαννοπούλου Αγγελική ΠΕ Γεωπόνων
- Τσολονδρές Βασίλειος ΠΕ Γεωπόνων
- Τομπουλίδου Ελένη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Σαλιγκαριάς Ιωάννης ΤΕ Τεχνολόγων Γεωπονίας
- Βρετού Στυλιανή ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
σελ. 35 από 38
2. Τμήμα Φυτικής και Ζωϊκής Παραγωγής
- Λύκος Βασίλειος του κλάδου ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος
- Γκρίτζαλη Ανδριάνα ΠΕ Γεωπόνων
- Πετροπούλου Ζωή ΠΕ Γεωπόνων
- Σταματάκος Γεώργιος ΠΕ Κοινωνιολόγων
- Δαμιανίδου Κυριακή ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
- Καζάκου Φωτεινή ΔΕ Προσωπικού Η/Υ
- Βλαχαδάμη Αικατερίνη ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
3. Τμήμα Κτηνιατρικής
- Ορφανού Ζαχαρούλα του κλάδου ΠΕ Κτηνιάτρων, προϊστάμενη
4. Τμήμα Αλιείας
- Μπουγάτσος Αλέξανδρος του κλάδου ΠΕ Γεωπόνων, προϊστάμενος
5. Τμήμα Εγγείων Βελτιώσεων
- Τσούτσια Αιμιλία ΠΕ Διοικητικού, προϊστάμενη
Ε5: Διεύθυνση Ανάπτυξης ΠΕ Μεσσηνίας
Μανωλέας Μιχαήλ ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Χορήγησης Αδειών Ανάπτυξης Ενέργειας και Φυσικών Πόρων
- Μανωλέας Μιχαήλ ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, προϊστάμενος
- Δημητρακόπουλος Δημήτριος ΠΕ Μηχανικών
- Βασιλόπουλος Κωνσταντίνος ΤΕ Μηχανικών
2. Τμήμα Επαγγέλματος
- Τζαβάρας Παναγιώτης ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Λάσκαρη Κανέλλα ΤΕ Μηχανολόγων Μηχανικών
3. Τμήμα Εμπορίου και Απασχόλησης
- Ρούσση Σοφία ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
- Λυγίζου Άννα ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
- Δεπούντη Ελένη ΤΕ Τεχνολόγων Τροφίμων
- Κυριοπούλου Ευγενία ΤΕ Τεχνολόγων Τροφίμων
- Παπαντωνόπουλος Δημήτριος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Tριανταφυλλοπoύλου Φωτεινή ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα Γραμματειακής Υποστήριξης
- Καρούνου Αθανασία ΠΕ Διοικητικού, προϊστάμενη, με παράλληλα καθήκοντα στο
Τμήμα Τουρισμού της Διεύθυνσης Τουρισμού της Γενικής Διεύθυνσης Ανάπτυξης
- Δημητροπούλου Σταυρούλα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
σελ. 36 από 38
Ε6: Διεύθυνση Μεταφορών και Επικοινωνιών ΠΕ Μεσσηνίας
Βασιλόπουλος Κωνσταντίνος ΠΕ Μηχανικών, προϊστάμενος Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Αδειών Κυκλοφορίας
- Ζήρα Αντιγόνη ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενη
- Ρούσση Ευγενία TE Διοίκησης Μονάδων Τοπικής Αυτοδιοίκησης
- Αθανασόπουλος Παναγιώτης ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Βίγκου Ευγενία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Βούρδα Σταματούλα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Μαστοράκη Πελαγία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Ξενάκης Εμμανουήλ ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Σαμπαζιώτης Κωνσταντίνος ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Χατζηγιάννης Γεώργιος ΔΕ Τεχνικών
- Μπαλαφούτης Χρήστος ΔΕ Τεχνικών
- Βρυώνη Αναστασία ΥΕ Προσωπικό Καθαριότητας
2. Τμήμα Τεχνικό
- Καρακασίλης Κωνσταντίνος ΠΕ Μηχανολόγων Μηχανικών, προϊστάμενος
- Οικονομοπούλου Αθανασία ΤΕ Μηχανικών
- Ηλιόπουλος Πέτρος ΤΕ Μηχανολόγων Μηχανικών
- Τσερπές Αναστάσιος ΔΕ Μηχανολόγου
- Σταυρόπουλος Αριστομένης ΔΕ Τεχνικών
- Μπαρούνης Νικόλαος ΔΕ Τεχνικών
- Φαββατάς Δημήτριος ΔΕ Τεχνικών
3. Τμήμα Χορήγησης Αδειών Οδήγησης
- Πατικόπουλος Αθανάσιος ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, προϊστάμενος
- Ηλιακοπούλου Ουρανία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Μαρκοπούλου Νικολίτσα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Πουλόπουλος Ιωάννης ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Πανταζοπούλου Δήμητρα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
4. Τμήμα ΚΤΕΟ
- Παπαδόπουλος Γεώργιος, ΤΕ Μηχανολόγων Μηχανικών, προϊστάμενος
5. Τμήμα Γραμματειακής Υποστήριξης
- Κωνσταντακόπουλος Δημήτριος, ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, προϊστάμενος
- Βεζυρέα Αλεξάνδρα ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Δημοπανάγου Αρετή ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
σελ. 37 από 38
Ε8: Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας ΠΕ Μεσσηνίας
Σπέντζουρα Αικατερίνη ΠΕ Ιατρών Δημόσιας Υγείας, προϊσταμένη Διεύθυνσης
Προϊστάμενοι και υπάλληλοι ανά Τμήμα
1. Τμήμα Περιβαλλοντικής Υγιεινής και Υγειονομικού Ελέγχου
- Αντωνοπούλου Τζανετέα Βασιλική ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας, προϊστάμενη
- Καρβέλα Φωτεινή ΤΕ Επισκεπτών Υγείας
- Κεφαλά Γιαννούλα ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας
- Λαμπρόπουλος Δημήτριος ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας (αποσπασμένος σε άλλο
φορέα)
- Πετρουλάκη Παναγιώτα ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας
- Τσαγγούρης Ιωάννης ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας
- Πούλου Ελένη ΤΕ Εποπτών Δημόσιας Υγείας
- Ηλιόπουλος Ιωάννης ΤΕ Νοσηλευτών
- Στριμπάκου Γεωργία ΤΕ Νοσηλευτών
2. Τμήμα Κοινωνικής Αλληλεγγύης
- Μαγκουρίλου Αθηνά ΤΕ Κοινωνικής Εργασίας, προϊστάμενη
- Κυριακοπούλου Ελευθερία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
- Μαυρέας Αντώνιος ΥΕ Επιμελητών
3. Τμήμα Φαρμάκων και Φαρμακείων
- Βαιοπούλου Βαία του κλάδου ΠΕ Ιατρών Δημόσιας Υγείας, προϊσταμένη
- Δημοπούλου Αναστασία ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων
ΜΕΡΟΣ IV: Διαδικασία Εφαρμογής και ισχύς της παρούσας.
1. Ως προς την αναπλήρωση προϊσταμένων εφαρμόζονται οι διατάξεις του άρθρου 87 του
Ν.3528/2007 «Κύρωση του Κώδικα Κατάστασης Δημοσίων Πολιτικών Διοικητικών
Υπαλλήλων και Υπαλλήλων Ν.Π.Δ.Δ», όπως έχουν τροποποιηθεί και ισχύουν.
2. Οι οριζόμενοι προϊστάμενοι των Τμημάτων Προσωπικού των Διευθύνσεων Διοίκησης
και Διοικητικού Οικονομικού των οικείων περιφερειακών ενοτήτων παρακαλούνται για
τις ενέργειες που απαιτούνται σχετικά με τα ζητήματα προσωπικού που προκύπτουν
από την εφαρμογή της παρούσας (ανάληψη καθηκόντων προϊσταμένων, κατανομή
θέσεων, κλπ).
3. Εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την έναρξη ισχύος της παρούσας οι οριζόμενοι
προϊστάμενοι των οργανικών μονάδων των κεντρικών και περιφερειακών υπηρεσιών
παρακαλούνται να υποβάλλουν αναλυτικά τα καθήκοντα των υπαλλήλων στο Τμήμα
Προσωπικού της οικείας Περιφερειακής Ενότητας.
4. Οι προϊστάμενοι των κεντρικών και περιφερειακών υπηρεσιών φροντίζουν για τις
διαδικασίες εφαρμογής των διατάξεων του Ν.4807/2021 ΦΕΚ 96/Α/2021 για την
τηλεργασία στην οικεία οργανική μονάδα.
σελ. 38 από 38
5. Το Help Desk Σ.Η.Δ.Ε ΙΡΙΔΑ όπου κοινοποιείται η παρούσα θα φροντίσει για την
απόδοση ρόλων και την απόδοση προφίλ γραμματείας στους προϊσταμένους και
υπαλλήλους ανά οργανική μονάδα μέχρι την Δευτέρα 28 Ιουνίου 2021.
6. Από την έναρξη ισχύος της παρούσας παύει να ισχύει κάθε άλλη απόφαση σχετικά με
τα καθήκοντα του προσωπικού πλην αυτών που περιλαμβάνονται στην απόφαση.
7. Η παρούσα αναρτάται στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ και στο www.ppel.gov.gr και ισχύει από την
Δευτέρα 28 Ιουνίου 2021.

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Επιστροφή στην κορυφή

Διαβάστε επίσης...