Πέμπτη, 28/03/2024

LEIRIA IF CUP: Εντυπωσιακός Αστέρας, 3-1 την Vitória (εικόνες)

Η ομάδα Κ14 του ΑΣΤΕΡΑ ολοκλήρωσε με εντυπωσιακό τρόπο το Leiria International Football Cup U14, επικρατώντας με 3-1 της Vitória και κατακτώντας την 7η θέση του διεθνούς τουρνουά στην Πορτογαλία.

Στο τελευταίο παιχνίδι του Leiria IF Cup η ομάδα του ΑΣΤΕΡΑ είχε εξαιρετική απόδοση απέναντι στην πορτογαλική ομάδα, επιβεβαιώνοντας τις εμφανίσεις και με τα άλλα σπουδαία clubs του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου που αντιμετώπισε αυτό το διήμερο.

Κόντρα στην Vitória ο ΑΣΤΕΡΑΣ άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό, μετά από ωραίο συνδυασμό και πλασέ του Γκερέντες μέσα από την περιοχή. Οι Αρκάδες είχαν κι άλλες ευκαιρίες για δεύτερο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τελικά το βρήκαν στο ξεκίνημα του δευτέρου με σκόρερ τον Κλέωπα.

Ο Λάσκαρης ήταν ο σκόρερ του τρίτου τέρματος του ΑΣΤΕΡΑ στο 36', με την πορτογαλική ομάδα να μειώνει στο τελικό 3-1 λίγο πριν το τέλος του αγώνα. Η ομάδα Κ14 του ΑΣΤΕΡΑ φεύγει από το τουρνουά της Leiria με πολλές εμπειρίες και με την αυτοπεποίθηση ότι το μέλλον ανήκει σε αυτά τα παιδιά.