Παρασκευή, 19/04/2024

Φιλική πεντάρα ο Αστέρας!

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ επιβλήθηκε με 5-1 του Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης". Πέντε πολύ όμορφα γκολ σημείωσαν οι κιτρινομπλέ.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ στο πρώτο 10λεπτο του αγώνα είχε πετύχει δύο γκολ. Στο 2' άνοιξε το σκορ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Gomez, ενώ στο 10' ο Τζίμας έκανε το 2-0 μετά από ασίστ του Leo Tilica.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ali Baba με σουτ έξω από την περιοχή στο 54' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Bedinelli στο 58' και είχαν δοκάρι στο 66' με τον Daouda.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ έκανε το 4-1 με τον Luis Fernandez στο 77', μετά από ασίστ του Regis, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 5-1 στο 85' μετά από σέντρα του Sito.