Παρασκευή, 26/04/2024

Παράπονα από τη διαιτησία έχει ο Ηρακλής Βερβένων

Με ένα πέναλτυ στις καθυστερήσεις ο Ηρακλής ηττήθηκε με 2-1 από την ομάδα των Βρασιών. "Η ομάδα μας προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Νίκου Γκαύρου, αλλά ισοφαρίστηκε στο τελείωμα του ημιχρόνου. Στο 70περίπου η ομάδα μας έμεινε με 10παίχτες αφού ο Δημ. Πάπαλος αντίκρυσε 2η κιτρινη καρτα. Ο Ηρακλής οπισθοχώρησε, άντεξε την πίεση μεχρι τέλος κ φαινόταν οτι θα φύγει τουλάχιστον με τον βαθμό της ισοπαλίας.
Δεν συνηθίζουμε να κρίνουμε διαιτησίες. Σήμερα και η κόκκινη ήταν τραβηγμένη στον παίχτη μας αλλά κ η φάση του πέναλτυ ξεκινάει από ξεκάθαρο φάουλ στο κέντρο του γηπέδου. Αρκετά τα λάθη στους αγώνες μας και βρισκόμαστε μόλις στην 3η αγωνιστική.