Σάββατο, 20/04/2024

Γεωργούντζος | Ραδιοφωνικό ρεσιτάλ σε απίθανο γκολ της Καλαμάτας (vd)

Ο Σωτήρης Γεωργούντζος «τρελάθηκε» στον «αέρα» στο γκολ που σημείωσε η Καλαμάτα στο 90ο λεπτό κόντρα στον Εργοτέλη.

Ο Σωτήρης Γεωργούντζος, γνωστός για την αγάπη που δείχνει στην ομάδα της Καλαμάτας… απογειώθηκε σε ραδιοφωνική του μετάδοση.

Ένα «άρρωστο» γκολ πέτυχε ο Νίκος Αναστασόπουλος, με απίθανο σουτ από το κέντρο του γηπέδου. Ειδικότερα, η «μαύρη θύελλα» βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 1-0 κόντρα στον Εργοτέλη. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ πίσω από το κέντρο στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Αναστασόπουλος δεν δίστασε ούτε στιγμή και μια τρομερή έμπνευση σημείωσε το γκολ της χρονιάς στα γήπεδα της Super League 2. Είδε τον Τσέλιο μακρυά από την εστία του και «πυροβόλησε» για το 2-0, «κλειδώνοντας» τη νίκη για τη Καλαμάτα.

Φυσικά, ένα τρομερό γκολ σαν αυτό δεν μπορούσε να μην έχει και την… ιδανική περιγραφή του. Ο Σωτήρης Γεωργούντζος σε ραδιοφωνική του μετάδοση «τρελάθηκε» και ο ίδιος με το απίθανο γκολ.

«Βραζιλιάνος Αναστασόπουλος, γκολάρα. Έπεσαν τα γυαλιά μου από τη γκολάρα. Συγνώμη έσπασα το χέρι μου», φώναξε με τρεμάμενη φωνή.

Δείτε το σχετικό βίντεο από το 2:07:10 και μετά: