Τσιαμούλος: "Τι θα γίνει με το κολυμβητήριο;" - Τζιούμης: "Περιμένουμε να ενταχθεί στο ΕΣΠΑ, ίσως κι αυτή την εβδομάδα"
![Τσιαμούλος: "Τι θα γίνει με το κολυμβητήριο;" - Τζιούμης: "Περιμένουμε να ενταχθεί στο ΕΣΠΑ, ίσως κι αυτή την εβδομάδα"](/media/k2/items/cache/78ed8cb8bb2e286e725750e7b86dfa04_L.jpg)
Το θέμα με το κολυμβητήριο απασχόλησε το Δημοτικό Συμβούλιο.
Ο Νίκος Τσιαμούλος είπε ότι «στην οικονομική επιτροπή σε όλες τις ψηφοφορίες υπήρχε μια επικοινωνία συνεχόμενη με τον κ. Σταμάτη και η παράταξή μας είχε ψηφίσει τα πάντα. Θα χαρούμε να τελειώσει το έργο. Εσείς λέγατε ότι θα κάνετε Πάσχα στην κεντρική πλατεία. Τις δυσκολίες τις καταλαβαίνω. Οι καταστηματάρχες είναι στα κάγκελα. Ίσως να μην είχαν καταλάβει; Εγώ θυμάμαι ότι είχατε κάνει μια διαβούλευση. Για μεγάλα θέματα, θα μπορούσαμε να χαράξουμε ως δήμος μια προοπτική. Θα μπορούσαμε να συναντηθούμε την Δευτέρα. Θα ήθελα το φάκελο με την αλληλογραφία για τις φυλακές. Δεν ξέρω τι φιλία έχετε με την κυρία Νικολάου, αλλά δεν είναι καν στα ψηφοδέλτια της ΝΔ. Να μου απαντήσετε τι γίνεται με την Κτηνιατρική Σχολή. Είναι δύο χρονιά χωρίς κολυμβητήριο. Οι ευθύνες που σας αναλογούν είναι μεγάλες. Μπορούμε να μάθουμε τι μέλλει γενέσθαι;»
Ο Κώστας Τζιούμης είπε ότι «εγώ δεν είπα ποτέ ότι θα κάνουμε Πάσχα στην πλατεία. Οι καταστηματάρχες είχαν φέρει χαρτί. Για το Κολυμβητήριο υποτίθεται ότι εντάσσεται στο ΕΣΠΑ, ίσως κι αυτή την εβδομάδα. Αν υπογραφεί, ξεκινά αμέσως.»
Σχετικά Άρθρα
- Μικροί και μεγάλοι χόρεψαν Μοραΐτικα, Ηπειρώτικα και Νησιώτικα στη Δημητσάνα!
- Κοινωνική Συμπερίληψη και Ανάπτυξη | Το Όραμα της Περιφέρειας Πελοποννήσου για Άτομα με Αναπηρία
- Βοηθός προπονητή ο Αναστάσης Κατσαρός στην ΑΕΚ Τρίπολης
- Είσαι νέος φοιτητής στην Τρίπολη και ψάχνεις για "σπίτι"; Η οικογένεια των Προσκόπων της Τρίπολης σε περιμένει!
- Ο Δήμος Βόρειας Κυνουρίας διοργανώνει το 3o Φεστιβάλ Τσακωνιάς»