Η χρήση των γηπέδων Λεβιδίου και Τεγέας παραχωρήθηκε στον Πανθυρεατικό
![Η χρήση των γηπέδων Λεβιδίου και Τεγέας παραχωρήθηκε στον Πανθυρεατικό](/media/k2/items/cache/e9bb9208f72400708c7b37ede07ab232_L.jpg)
Το Δημοτικό Συμβούλιο Τρίπολης ενέκρινε ομόφωνα τη δωρεάν παραχώρηση της χρήσης του δημοτικού γηπέδου ποδοσφαίρου Λεβιδίου και του δημοτικού γηπέδου ποδοσφαίρου του «Αθλητικού Κέντρου Τεγεατικού Συνδέσμου – Δήμου Τρίπολης» στην Επισκοπή Τεγέας, ως έδρα της ομάδας «ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Α.Ο. Άστρους» για τους επόμενους αγώνες περιόδου 2022 – 2023, λόγω τιμωρίας της έδρας (δημοτικό γήπεδο Άστρους) της εν λόγω ομάδας.
Προϋπόθεση της παραχώρησης είναι ότι το γήπεδο (αγωνιστικός χώρος κλπ) θα παραδίδεται καθαρό και για οποιαδήποτε ζημιά προκαλείται κατά τη διάρκεια αλλά και μετά το πέρας του εκάστοτε αγώνα, οι διοργανωτές υποχρεούνται για την άμεση αποκατάστασή της. Επίσης θα λαμβάνονται τα απαραίτητα μέτρα για την ασφάλεια των παρευρισκομένων.
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!