«Πρωταθλήτρια Ευρώπης στο Παγκράτιο» η Καζά από τη Δημητσάνα
![«Πρωταθλήτρια Ευρώπης στο Παγκράτιο» η Καζά από τη Δημητσάνα](/media/k2/items/cache/2438de7009fd9a7f7f07b75b1d52f12a_L.jpg)
Συγχαρητήριο μήνυμα Δημάρχου Γορτυνίας για την Πρωταθλήτρια Κωνσταντίνα Καζά
Η Κωνσταντίνα Καζά θα γυρίσει στη Δημητσάνα «Πρωταθλήτρια Ευρώπης στο Παγκράτιο» κι αυτό είναι μεγάλη υπόθεση!
Δεν περιγράφεται η χαρά, παρά μόνο μοιράζεται, ούτε και ο βαθμός στον οποίο κανείς αισθάνεται υπερήφανος για επιτυχίες και διακρίσεις όπως αυτή που πέτυχε η Κωνσταντίνα Καζά, το Σάββατο, στο 8ο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Παγκρατίου που διεξήχθη στη μακρινή Λιθουανία.
Η Κωνσταντίνα, «αυτόφωτο» σώμα και καλή σε όλα της, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκράτιο με σκληρή δουλειά και ύστερα από προσπάθειες χρόνων που είχαν οδηγήσει σε προηγούμενες πανελλήνιες διακρίσεις. Απολαμβάνει την αμέριστη και πολύτιμη στήριξη των γονιών της Μαρίας Τσίτουρα και Γιάννη Καζά και της αδερφής της Σοφίας αλλά, από μικρή, προσπαθεί συστηματικά για όσα αγαπάει.
Ο κόσμος ανήκει σε κάθε παιδί που παλεύει για τα όνειρά του ή παλεύει να βρει το δρόμο του. Κι εύχομαι, το παράδειγμα της Κωνσταντίνας, να δώσει ώθηση στα όνειρα όλων των παιδιών στη Γορτυνία και να εμπνεύσει.
Θερμά συγχαρητήρια λοιπόν στην δική μας Πρωταθλήτρια Ευρώπης στο Παγκράτιο, στην οικογένειά της και στην ψυχή του Συλλόγου «Αετοί Γορτυνίας» τον προπονητή, Δημήτρη Κανελλόπουλο!
Εις ανώτερα Κωνσταντίνα!
Ευστάθιος Χαρ. Κούλης
Δήμαρχος Γορτυνίας
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!