Οι αγώνες ταχύτητας αυτοκινήτων επιστρέφουν στο στρατιωτικό αεροδρόμιο της Τρίπολης!
![Οι αγώνες ταχύτητας αυτοκινήτων επιστρέφουν στο στρατιωτικό αεροδρόμιο της Τρίπολης!](/media/k2/items/cache/f9ffd5212663330a7875461fe57b8a9e_L.jpg)
Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας ζωντανεύει και πάλι και το 2024 είναι προγραμματισμένοι να διεξαχθούν τρεις αγώνες. Το διήμερο 20 και 21 Απριλίου, η Τρίπολη θα έχει την τιμητική της, καθώς θα φιλοξενήσει τον πρώτο αγώνα του θεσμού. Ενώ ΚΑΙ ο τρίτος αγώνας της χρονιάς είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί και πάλι στην Τρίπολη το διήμερο 30 Νοεμβρίου - 1 Δεκεμβρίου.
Αξίζει να τονιστεί ότι τα προηγούμενα χρόνια είχε υπάρξει μία προεργασία από την πλευρά του δήμου Τρίπολης, σε συνεργασία με το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας και την Πολεμική Αεροπορία και σε συνδυασμό με την Ομοσπονδία που οργανώνει τους αγώνες.
Άλλωστε, είχε αναφερθεί και στο παρελθόν ο νυν Αντιδήμαρχος Βασίλης Κοττής για το πλάνο να επιστρέψουν οι αγώνες στην Τρίπολη. Πέρυσι, αυτό δεν κατέστη δυνατό και εκφράζεται η αισιοδοξία ότι φέτος δεν θα προκύψει κάποιο πρόβλημα και οι αγώνες θα γίνουν κανονικά!
Κάτι που αν συμβεί, βάζει ξανά την Τρίπολη στο χάρτη με τους αγώνες ταχύτητας και συνάμα θα φέρει πολλούς νέους επισκέπτες στην περιοχή μας.
Κείμενο | www.kalimera-arkadia.gr
Σχετικά Άρθρα
- Τζιούμης: "Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του Δήμου μας που έδωσαν τον αγώνα τον καλό της γνώσης και της προόδου"
- Έκοψαν τα δένδρα στον κεντρικό σταθμό του σιδηροδρόμου στην Τρίπολη - "Γιατί ΟΣΕ έκοψες τα πεύκα;"
- Λουκά Μαντινείας | Θεία Λειτουργία στον Αη Λια, στην Καπνίστρα
- Ο Νίκος Οικονομόπουλος για μια μοναδική βραδιά στο Γήπεδο Άργους
- Σινεμά ο Σταθμός, για τρίτη φορά στην Τρίπολη!
1 σχόλιο
-
Πόσα θα πληρώσει ο δήμος για να έρθουν βόλτα το Σαββατοκύριακο τους.αυτο θα πει σπατάλη και κατάχρηση και χρηματοδότηση σε αεροδρόμιο που δεν είναι δημοτικό.