Δευτέρα, 17/06/2024

Νίκησε η εθνική ελπίδων με βασικό τον Κουρμπέλη!

Με τον Δημήτρη Κουρμπέλη του Αστέρα (από το Κορακοβούνι Κυνουρίας) να αγωνίζεται σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα η Εθνική Ελπίδων πραγματοποίησε επική ανατροπή και κέρδισε την Τουρκία με 2-1 παίρνοντας προβάδισμα για την πρόκριση στα μπαράζ του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2013/15.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, καθώς στο 9ο λεπτό αποβλήθηκε ο Τριανταφυλλόπουλος, δύο λεπτά αργότερα η Τουρκία προηγήθηκε 0-1 και στο 25’ η εθνική ελπίδων έμεινε με εννέα παίκτες λόγω αποβολής του Κίτσιου.
Οι Έλληνες διεθνείς στη συνέχεια του παιχνιδιού αγωνίστηκαν με ψυχή και μυαλό καταφέρνοντας να κάνουν πλεονέκτημα το αριθμητικό μειονέκτημα και με τα γκολ των Καρέλη στο 62΄ και Μπουχαλάκη στο 89΄ να φτάσουν στη νίκη με 2-1.