Τοπικό ποδόσφαιρο: Όλα τα αποτελέσματα του Σαββάτου

Παιχνίδια με μεγάλα σκορ το Σάββατο στην Αρκαδία.

Α’ ΕΠΣΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΤΕΓΕΑ 0-0
ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ 5-0 (8 Κοδέλας, 37 45 Γ. Μπάρλας, 65 Αρφάνης, 71′ Αλουπογιάννης)

Β΄ΕΠΣΑ (2ος όμιλος)
ΕΛΑΙΟΧΩΡΙ – ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 0-7
ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΦΟΡΤΟΥΝΑ 3-1

Β’ ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος)
ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ – ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ 0-0

Ανετο απόγευμα για τον Πανθυρεατικό που νίκησε εύκολα τον Απόλλωνα με 5-0 στο Αστρος. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά ανοίγοντας γρήγορα το σκορ, ενώ στη συνέχεια δημιούργησαν αρκετές φάσεις και πέτυχαν 4 ακόμα τέρματα.  Τα γκολ για τους νικητές οι 8 Κοδελας, 37’ 45′ Γ. Μπαρλας, 65’ Αρφάνης και 71’ Αλουπογιάννης.
Ολα μηδέν στη Μεγαλόπολη με τον τοπικό Πανιώνιο και την Τεγέα να βάζουν στο “σακούλι” το βαθμό της ισοπαλίας, μετά από ένα μέτριο ματς, χωρίς γκολ και ελάχιστες καλές φάσεις.
Με σκορ 0-7 πέρασε από το Ελαιοχώρι ο Ερμής που εκτός από τα γκολ έχασε και αρκετές ευκαιρίες, ειδικά στο πρώτο μέρος (σκορ 0-1). Σκόρερ για την ομάδα της Μελιγούς οι Πολυμενάκος (2), Διαμαντάκος, Δ. Καμπύλης, Ιατρίδης, Αγριόγιαννης και Σούρσος.
Στο τέλος κατάφερε ο Αχιλλέας να ξεπεράσει το εμπόδιο της Φορτούνας με σκορ 3-1, στο γήπεδο του Αγίου Ανδρέα. Η ομάδα του Ξηροπηγάδου προηγήθηκε με τον Οικονόμου, όμως ο Μάρκες με ένα όμορφο σουτ πέτυχε το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Αχιλλέας πίεσε για το γκολ της νίκης, όμως οι παίκτες της Φορτούνας ήταν αυτοί που έχασαν 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ. Στο 70’ και πάλι ο Μάρκες πέτυχε το 2-1 για το Αχιλλέα, ενώ στο 83’ ο Ζαχαρόπουλος με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 3-1.