Παρασκευή, 24/05/2024

“Διπλό” του Πανιώνιου επί του Παγγορτυνακού – Νίκη για τη Φορτούνα

Σημαντικό “διπλό” πέτυχε ο Πανιώνιος Μεγαλόπολης, επικρατώντας εκτός έδρας με σκορ 1-2 του Παγγορτυνιακού. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με δύο τέρματα των Σιμόπουλου (52′) και Σπυρόπουλου (55′), στην αρχή της επανάληψης, με τους Γορτύνιoυς να μειώνουν στο 75′ με τον Κουρόγιωργα και να πιέζουν στο τελευταίο κομμάτι του ματς, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Με νίκη υποδέχτηκε το 2016 η Φορτούνα, επικρατώντας του Μαρίου με 3-1 στο γήπεδο της Μελιγούς. Η ομάδα του Ξηροπηγάδου, μπορεί να δέχτηκε πρώτη γκολ, και μάλιστα στην αρχή του ματς, όμως αντέδρασε γρήγορα και κατέφερε να προηγηθεί με 2-1, από το πρώτο μέρος με δύο τέρματα του “αειθαλούς” Π. Σαβούρδου. Στην επανάληψη η ομάδα του Ξηροπηγαδου πέτυχε ένα ακόμα τέρμα με τον Κουτρουμπή στο 80′, για να διαμορφωθεί έτσι το τελικό  3-1.