Πέμπτη, 02/05/2024

Οι μικροί του Αστέρα κέρδισαν την ΑΕΚ! (vd)

Η Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ κέρδισε την αντίστοιχη της ΑΕΚ με 2-0 στην εντός έδρας αναμέτρηση για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.
Σε ένα παιχνίδι με ρυθμό, ποδοσφαιρική ένταση και διάθεση για ωραίο θέαμα, η Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ κέρδισε την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος ΑΕΚ.
Στο 40ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Ζήσης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Χριστόπουλος έκανε το 1-0, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ απέτρεψε τις όποιες προσπάθειες έκανε ο αντίπαλος για να φτάσει στην ισοφάριση και πίεσε για το δεύτερο γκολ χάνοντας καλές ευκαιρίες, όπως του Δουβίκα.
Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 90' με καταπληκτικό γκολ που σημείωσε ο Κοντογιαννόπουλος με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής, Κουρτέσης, Ζήσης (77' Γεωργόπουλος), Χριστόπουλος, Αντζουλάς, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος (65' Ρούνης), Κανελλόπουλος, Δουβίκας (77' Μπινιώρης), Απειρανθίτης (85' Τάκος), Φωτόπουλος (80' Τερεζίου).