Πέμπτη, 02/05/2024

Έχασε από τον Παναθηναϊκό η Κ15 του Αστέρα

Την εκτός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε η Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ κόντρα στην αντίστοιχη του Παναθηναϊκού για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο 20λεπτο, όμως στο συγκεκριμένο λεπτό ο Βασιλακόπουλος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και οι ισορροπίες άλλαξαν.
Ο Παναθηναϊκός με δύο στημένες μπάλες πέτυχε ισάριθμα τέρματα και με 2-0 κατάφερε να πάρει τη νίκη.
Η ομάδα μας, αν και αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο, προσπάθησε να πετύχει κάποιο τέρμα και να μπει στο κυνήγι του θετικού αποτελέσματος.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΑΣΤΕΡΑΣ: Πέτρου, Κάρδαρης, Βασιλακόπουλος, Αλημίσης, Ζορμπάς, Μαχαίρας, Γκιώνης, Τζήμας, Κωτσόπουλος, Βασιλικόπουλος, Μπλάτσος
Στο 75' πέρασε στην αναμέτρηση ο Μπίσιας.