Πέμπτη, 02/05/2024

Τοπικό ποδόσφαιρο: 12 γκολ σε τρία παιχνίδια!

Αγώνες για τη Β' ΕΠΣΑ έγιναν το Σάββατο. Στον 1ο όμιλο, ο Άρης Τρίπολης κέρδισε με 6-0 τη Δημητσάνα.
Για τον 2ο όμιλο, διαβάζουμε στο astrosnews.gr ...

ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΕΡΒΕΝΩΝ – ΑΧΧΙΛΕΑΣ ΠΑΡ.ΑΣΤΡΟΥΣ  0-0

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι του 2ου ομίλου του Β’ τοπικού μεταξύ Ηρακλή Βερβένων και Αχιλλέα. Η ομάδα του Παρ.Άστρους ήταν αυτή που είχε την κατοχή στο πρώτο ημίχρονο, παρ όλα αυτά η ομάδα των Βερβένων ήταν αυτή που απείλησε πιο γρήγορα για να ανοίξει το σκόρ, με την κεφαλιά του Μιχάλη Ρεντούλη στο 5ο λεπτό και το σουτ του Γιάννη Βλάχου στο 10ο. Στον αντίποδα, ο Αχιλλέας απείλησε με την κεφαλιά του Νίνο στο 13ο λεπτο και με το σουτ του Μουζάκη στο 38ο λεπτο με τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ισορρόπησε με ελάχιστες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, με κορυφαία αυτή του Παναγιώτη Τυροβολά που είδε την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι μετά από σουτ του.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΞΗΡΟΠΗΓΑΔΟΥ – ΕΛΑΙΟΧΩΡΙ 4-2

Σε έναν αγώνα δεν χρίζει ιδιαίτερου σχολιασμού, η ομάδα του Ξηροπηγάδου, επικράτησε με 4-2 απέναντι στην ομάδα του Ελαιοχωρίου, με το σκόρ να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο. Οι σκόρερ για την ομάδα του Ξηροπηγαδου ήταν οι: Π. Σαβούρδος (2 γκολ) Δ. Μουτζούρης Δ. Χριστόπουλος