Πέμπτη, 02/05/2024

Νίκη για τον Αστέρα με Τερεζόπουλο στον πάγκο! (vd)

Πιό ουσιαστικός από τον Λεβαδειακό, που έχασε πολλές ευκαιρίες να σκοράρει, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 των Βοιωτών και παραμένει σε «τροχιά Ευρώπης».
Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής για την Super League και τα τέρματα των νικητών, πέτυχαν ο Μπερτόλιο στο 61ο λεπτό και ο Μάσα στο 83ο με εκτέλεση φάουλ, ενώ αυτός που κράτησε το «τρίποντο» για τους γηπεδούχους, ήταν ο τερματοφύλακας Μπαντής με σωρεία εντυπωσιακών επεμβάσεων.
Αξίζει να σημειωθεί, ότι στο 31ο λεπτό, αποβλήθηκε από τον πάγκο της ομάδας, ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ, Δημήτρης Μποροβήλος.

Διαιτητής : Καραντώνης (Ημαθίας)
Κίτρινες  : Κιτοκό, Στανισάβλιεβιτς - Τσουρίκοφ, Μαχαίρας, Τριποτσέρης, Μερεμπασβίλι
Κόκκινες  : Μαχαίρας (δεύτερη κίτρινη)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Μπαντής, Κιτοκό, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Κουρμπέλης (83` Μούκαμ), Χαμντανί, Στανισάβλιεβιτς (64` Δημούτσος), Μάσα, Μπερτόλιο (75` Ντουντού), Γιάννου.

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.