Τρίτη, 30/04/2024

Η ... κούπα στον Παναρκαδικό - Πανηγυρισμοί και δηλώσεις! (vd)

Με 3-2 κέρδισε ο Παναρκαδικός τη Δόξα Μεγαλόπολης, στο μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Αρκαδίας και κατάκτησε το τρόπαιο!
Το σκορ δεν άργησε να ανοίξει, αφού μόλις στο 7ο λεπτό, ο Παναρκαδικός προηγήθηκε με τον Μάριο Θεοδωράκη.
Η Δόξα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 27ο λεπτό. Μετά από φάουλ του Λυμπερόπουλου, ο Γιάννης Γιαννακούλιας πέτυχε το 1-1.
Όμως, δεν πρόλαβε να χαρεί, αφού στο αμέσως επόμενο λεπτό (28ο), ο Παναρκαδικός κέρδισε πέναλτι. Ο Καδάς ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα της Δόξας και ο Τέλης Σαλαπάτας, έκανε το 1-2.
Το ημίχρονο έληξε με 1-2 υπέρ του Παναρκαδικού.
Στο 78ο λεπτό, η Δόξα ισοφάρισε σε 2-2, με γκολ του Δρόσου!
Στο 83ο λεπτό, ο Παναρκαδικός πήρε πάλι κεφάλι στο σκορ με 3-2, ύστερα από κόρνερ του Μέλλου και κεφαλιά του Γιώργου Μπίσσια.
Τελικός σκορ 3-2 και Κυπελλούχος Αρκαδίας ο Παναρκαδικός!
Δείτε βίντεο με τη λήξη του αγώνα, τους πανηγυρισμούς και τις δηλώσεις!

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.