Παρασκευή, 03/05/2024

Ποδόσφαιρο - Στον τελικό Πελοποννήσου τα κορίτσια του ΓΕΛ Άστρους

Με σκορ 2-1 επικράτησαν τα κορίτσια του ΓΕΛ Αστρους του ΓΕΛ Ξυλοκάστρου και προκρίθηκαν στο τελικό του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Λυκείων Περιφ. Πελοποννήσου. Εκεί θα αντιμετωπίσουν το 10 ΓΕΛ Σπάρτης, σε αναμέτρηση που θα διαξαχθεί αύριο 18/3, 10.15 πμ στην Σπάρτη. Τα γκολ για την ομάδα του Αστρους πέτυχαν οι Κωνσταντίνα Τσιώρου και Αννα Τυροβολά.
Αντίθετα, τα αγόρια του ΓΕΛ Αστρους δεν τα κατάφεραν και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 4-0 από το 1ο ΓΕΛ Καλαμάτας. Το σχολείο του Αστρους β΄ρεθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ, πρσοπάθησε για την ισοφάριση, όμως 10 λεπτά πριν τη λήξη δέχθηκε το 2-0 με πέναλτι και από εκεί και πέρα ήρθε η κατάρρευση δεχόμενο άλλα δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά.