Πέμπτη, 25/04/2024

Ήττα και αποκλεισμός για τον Παναρκαδικό στο Κύπελλο της Γ' Εθνικής

O Αστέρας Αμαλιάδας νίκησε σήμερα το μεσημέρι, στο Δημοτικό Στάδιο Αμαλιάδας τον Παναρκαδικό με 2-1, στα  πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.
Στο πρώτο ημίχρονο, ο Παναρκαδικός προηγήθηκε στο 16΄λεπτό με τον Κολλιόπουλο, αλλά ο Αστέρας αντέδρασε και στο 33΄λεπτό,  ύστερα από φάουλ του Αντωνόπουλου, ο Μπαρμπαρούσης  με κεφαλιά έκανε το 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας έκανε το 2-1, στο 74΄λεπτό, από κόρνερ που εκτέλεσε ο Σταθάτος, ο Μπαρμπαρούσης ξανά με κεφαλιά βρήκε τα δίχτυα του Παναρκαδικού και το 2-1 παρέμεινε μέχρι και το τέλος του αγώνα.
Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της Τετάρτης:
Αχαϊκή – Φωστήρας 1-0
Ζευγολατιό – Παναργειακός 3-1
Η επόμενη 3η φάση του Κυπέλλου, που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου, ο Αστέρας Αμαλιάδας θα αντιμετωπίσει στο γήπεδό του, την Αχαϊκή που νίκησε τον Φωστήρα.