Πέμπτη, 25/04/2024

Τοπικό ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου

Το Σάββατο, για τις τοπικές ποδοσφαιρικές κατηγορίες, έγιναν οι παρακάτω αγώνες …

15:00

ΔΕΛΦΑΚΗΣ Ι., ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)

15:00

ΠΑΖΙΟΥΡΟΣ Κ., ΜΑΛΙΦΟΥΚΑΣ Π., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν.

ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΜΠΑΛΑΣΗΣ Α., ΜΠΟΖΝΟΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)

3-2

Για τα παιχνίδια του Σαββάτου, το astrosnews.gr, γράφει: «Με τέρμα του Ρουμπή, μετά από εκτέλεση φάουλ, στο 25′, το Κορακοβούνι πήρε μια πολύτιμη νίκη στο Λεωνίδιο, με αντίπαλο τον τοπικό Ολυμπιακό. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για τηνισοφάριση και όσο περνούσε η ώρα οι ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη, και απότις δύο πλευρές, χωρίς όμως να αλλάξει κάτι στο τελικό σκορ.
Πρότι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, η Τεγέα κατάφερε να επιβάλει το παιχνίδι της και το ρυθμότης και να φθάσει σε μια άνετη νίκη με 4-1 επί του ισχυρού φέτος Ορχομενού.
Με νίκη (3-2) συνέχισε ο Αχιλλέας ξεπερνώντας στο τοπικό ντέρμπι το εμπόδιο του Ηρακλή. Η ομάδα του Παραλίου Αστρους άνοιξε γρήγορα το σκορ με ωραίο σουτ του Καταρτζή. Στην επανάληψη ο Αχιλλέας ευτύηχσε να πετύχει γρήγορα ένα ακόμα τέρμα με τον Κόκκωνα, αλλά ο Ηρακλής απάντησε με το Βλάχο μειώνοντας σε 2-1. Και ενώ η ομάδα των Βερβένων πίεζε για την ισοφάριση το γκολ ήριε για τον Αχιλλέα με καφλιά του Κάτσι. Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του Ηρακλή ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξεν. Πάπαλου.
Νίκη και για τη Φορτούνα με 0-1 επί του Νικηταρά στο γήπεδο του Αστρους. Το γκολ για την ομάδα του Ξηροπηγάδου ο Γκιώνης από το πρώτο μέρος.»