Παρασκευή, 19/04/2024

Δεύτερη και τρίτη θέση για τον όμιλο τένις της ΑΕΚ Τρίπολης στην Πάτρα

Ξεκίνημα της αγωνιστικής σεζόν με επιτυχίες για τον όμιλο τένις της ΑΕΚ Τρίπολης. Την 2η Θέση στην κατηγορία των κοριτσιών κάτω των 16 ετών κέρδισε η Σωτηρία Τρυφωνοπούλου και την 3η θέση στην κατηγορία αγόρια κάτω των 14 ετών κέρδισε ο Κων/νος Δελής. Θυμίζουμε ότι το συγκεκριμένο ενωσιακό έγινε στην Πάτρα και αποτέλεσε τους πρώτους αγώνες για τα παιδιά για την αγωνιστική χρονιά του 2013. Στο αγωνιστικό μέρος στην κατηγορία για κορίτσια κάτω των 16 ετών η Τρυφωνοπούλου επικράτησε της Μαγειροπούλου (AOA Πατρών) 4-2, 4-2 και της Αρβανίτη από την Κόρινθο (med) περνώντας στον ημιτελικό της διοργάνωσης. Εκεί επικράτησε της Σκαρτσίλα (Μορέας) με 7-4, 6-3 κερδίζοντας μια θέση στον τελικό όπου και ηττήθηκε τελικά από την Καμποσιόρα (Νίκη Πατρών) με 6-4, 6-4 κατακτώντας την 2η θέση του τουρνουά.

Από την άλλη ο Δελής στην κατηγορία των αγοριών κάτω των 14άρων ετών στον πρώτο και στον δεύτερο γύρο αντιμετώπισε δύο συναθλητές του από την ΑΕΚ Τρίπολης τον Κουστένη και τον Κανελλόπουλο των οποίων και επικράτησε με 4-1, 4-0, και 4-1, 5-3 αντίστοιχα περνώντας στον ημιτελικό της κατηγορίας. Εκεί δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από τον Ψαριάδη (Αίγιο) με 6-0, 6-2 κατακτώντας την 3η θέση του ενωσιακού. Επόμενοι αγώνες για τους αθλητές του ομίλου μας το 1ο Πανελλαδικό τουρνουά που θα διεξαχθεί τέλος Φεβρουαρίου στην Αθήνα.

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.